Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

31. 1. 2020, Nintendo, Switch
 
Nintendo zverejnilo novú finančnú správu, podľa ktorej sa konzoly Nintendo Switch za necelé tri roky na trhu predalo 52,48 milióna kusov. K týmto výsledkom prispelo úspešné predvianočné obdobie, keď sa v mesiacoch október, november a december predalo 10,81 milióna kusov konzoly Nintendo Switch. Celých 3,24 milióna kusov z tohto počtu patrí verzii Nintendo Switch Lite. Tieto pozitívne výsledky podnietili japonskú spoločnosť k zvýšeniu odhadu predaja konzoly v aktuálnom fiškálnom roku, pričom toto číslo sa zvýšilo z 18 miliónov na 19,5 milióna.
 
Zverejnené boli aj predaje jednotlivých titulov spoločnosti Nintendo, ktoré vyzerajú nasledovne (celkový predaj každého titulu od dátumu vydania danej hry):
 
Prezident spoločnosti Nintendo Shuntaro Furukawa komentoval finančné výsledky nasledovne:"Predaj konzoly Nintendo Switch počas vianočnej sezóny bol silný, a to tak z hľadiska hardvéru, ako aj softvéru, a prekonal rovnaké obdobie minulého fiškálneho roka, ktoré bolo tiež silné. Odhadujeme, že celosvetový predaj konzol z rodiny Nintendo Switch prekročil 48 miliónov kusov, keďže hráčska základňa sa naďalej rozširuje."
 
Nintendo môže očakávať, že predajné čísla budú naďalej rásť, k čomu nepochybne prispejú hry ako Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX alebo Animal Crossing: New Horizons, ktoré majú vyjsť v marci 2020.


E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.