Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

14. 3. 2022, Tlačové správy
 

Tretie rozšírenie pre hru Assassin's Creed® Valhalla, Dawn of Ragnarök, je práve teraz k dispozícii na všetkých platformách. Vôbec po prvý raz v histórii dostáva akákoľvek hra zo série Assassin's Creed dodatočný obsah v druhom roku po vydaní; v tomto prípade ide o zatiaľ najambicióznejšie DLC Dawn of Ragnarök. Ďalší dodatočný obsah bude do hry naďalej prúdiť úplne zadarmo.

V rozšírení, ktoré primárne vyvinulo štúdio spoločnosti Ubisoft so sídlom v bulharskej Sofii, musí Eivor prijať svoj osud Odina, severského boha vojny a múdrosti. Trpasličie kráľovstvo Svartalfheim sa rozpadá a uprostred všetkého chaosu je Odinov milovaný syn Baldr zajatý nezničiteľným ohnivým obrom Surtrom. V hre Dawn of Ragnarök budú môcť hráči využívať nové božské schopnosti na svojej ceste legendárnou vikingskou ságou, ktorá ich tentoraz zavedie na zúfalú cestu za záchranou v mytologickom svete plnom kontrastov.

Toto rozšírenie prináša do hry Assassin's Creed Valhalla nové herné prvky a obsah:

  • Objavte nový herný systém, ktorý hráčom umožňuje využívať sily nepriateľov. Ide o schopnosti, ktoré sa hodia pre akýkoľvek štýl hrania vrátane tichého postupu, prieskumu a riešenia hádaniek. Je možné ovládať schopnosti padlých protivníkov a zvrátiť priebeh bitky výnimočným zabitím alebo pridaním ľadu do zbraní a následným ničivým útokom. Nepriateľov môžete dokonca naverbovať na svoju stranu!
  • Bojujte s novými nepriateľmi a porazte ich! Stretneš sa napríklad s ohnivými obrami z Muspelheimu - Pižmami. Môžete očakávať nové výzvy, múdre využívanie vašich schopností bude nevyhnutnosťou.
  • Preskúmajte bohatý svet Svartalfheimu a objavte trpasličie úkryty, ktoré vám poslúžia ako východiskový bod pri záchrane Baldra a ako následné uzly celého vášho putovania.
  • Postav sa výzvam valkýr v novej aréne, kde budeš musieť dokázať, že si ten správny bojovník.
  • Vyskúšaj si nové vybavenie a sady zbraní vrátane zbraní, ktoré ti umožnia vykonávať špeciálne kombá. Svoje zbrane a vybavenie môžeš povýšiť na novú božskú úroveň, ako aj vyskúšať celý rad nových tetovaní, vlasov a ozdôb pre svoju usadlosť.

Dawn of Ragnarök je navrhnutý tak, aby hráčom, ktorí hrajú titul od jeho vydania, ponúkol skutočný progres a ponúkol im endgame obsah. Odporúčaná úroveň na hranie rozšírenia je 340, do hry sa však môžu ponoriť aj úplní nováčikovia. Inými slovami, tí, ktorí ešte nedosiahli požadovanú úroveň, môžu nechať svoje štatistiky rásť, aby sa mohli vrhnúť na toto DLC.

Dawn of Ragnarök je v súčasnosti k dispozícii samostatne pre všetkých majiteľov základnej hry za cenu 999 libier / 39,99 eur. Dawn of Ragnarök je možné zakúpiť aj ako Ragnarök Edition s pôvodným dobrodružstvom. Táto verzia obsahuje pôvodnú hru a toto rozšírenie, alebo ako súčasť digitálnej kompletnej edície: tá ponúka základnú hru, season pass*, Ultimate Content Pack a Dawn of Ragnarök. Všetci fanúšikovia, ktorí si hru Dawn of Ragnarök zakúpia pred 9. aprílom, získajú balíček Twilight Pack a okamžitý prístup k základnej hre.** Tento exkluzívny bonus obsahuje nasledujúce herné predmety: Dellingr's Envoy Raven Skin, Havardr Lynx Mount, Twilight Gear Set a Algurnir Dane Axe Weapon.***

Dark Horse Comics vydá "Assassin's Creed Valhalla - Forgotten Myths", sériu komiksov od trojice Alexander Freed (scenárista), Martin Tunica (ilustrácie) a Michael Atiyeh (kolorovanie). V tomto prequeli k hre Dawn of Ragnarök sa Baldr - statočný syn Odina - musí vydať na výpravu, aby nastolil trvalý mier medzi ríšami. Prvá časť z troch v Assassin's Creed Valhalla - Zabudnuté mýty vyjde 16. marca!

Assassin's Creed Valhalla od spoločnosti Ubisoft Montreal**** ponúka hráčom strhujúci zážitok z hry za Eivora, legendárneho vikingského bojovníka, ktorého z Nórska vyhnali nekonečné vojny a ubúdajúce zdroje v 9. storočí. Hráči si môžu vyskúšať nemilosrdný štýl boja vikingských bojovníkov s vylepšeným bojovým systémom a užiť si nové herné mechanizmy, ako sú nájazdy a útoky na pevnosti, budovanie vlastnej dediny a vylepšený systém napredovania a modifikácie zbraní. Svet v hre Assassin's Creed je ovplyvňovaný politickými spojenectvami, bojovými rozhodnutiami alebo rozhodnutiami počas rozhovorov. Hráč musí zvážiť svoj ďalší krok, aby ochránil domov klanu a svoju budúcnosť.

*Season pass obsahuje dve predchádzajúce príbehové rozšírenia, Wrath of the Druids a The Siege of Paris, a exkluzívnu úlohu The Legend of Beowulf.

**Odmietnutie zodpovednosti sa vzťahuje len na digitálne predobjednávky. Ponuka platí do 9. apríla 2022.

***Balíček Twilight Pack si môžu v ACV okamžite odomknúť všetci hráči, ktorí si predobjednali alebo zakúpili nové rozšírenie v digitálnej verzii. Pre hráčov, ktorí si predobjednali fyzickú verziu, bude tento balíček hrateľný 10. marca, keď bude rozšírenie vydané.

**** Spolupracujúcimi štúdiami spoločnosti Ubisoft sú Sofia, Singapur, Montpellier, Barcelona, Kyjev, Bordeaux, Šanghaj, Chengdu, Filipíny, Quebec, Bukurešť, Saguenay, Winnipeg a Pune. Ďalšiu pomoc poskytuje externý partner SperasoftE-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.