Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

9. 9. 2022, Tlačové správy
 

Splatoon 3 dnes vychádza na Nintendo Switch. Zavedie ťa do Splatlands, centra adrenalínového súperenia s rôznymi zbraňami pre každodenný život Inklingov a Octolingov.

Splatoon 3 ponúkne tri hlavné režimy: ikonické bitky štyroch hráčov na každej strane v podobe Turf War*, kde je vašou úlohou vymaľovať čo najviac oblastí; Salmon Run, kooperatívny režim, v ktorom štvorčlenné tímy odrážajú nebezpečné Salmonidy a spoločne zbierajú zlaté vajcia; a napokon príbehovú kampaň pre jedného hráča. V tej sa ujmete agenta 3 a budete bojovať proti zlým Octariánom. Okrem toho sa samozrejme vracajú obľúbené multiplayerové Splafests.*

Splatoon 3 je pokračovanie, ktoré je vhodné ako pre skúsených matadorov, tak aj pre tých, ktorí so sériou ešte nemajú žiadne skúsenosti. Hra ponúka nové funkcie a zároveň rozširuje už známe režimy:

 • Vybarvi si cestu k víťazstvu:
 • Hráči budú používať rôzne zbrane na vyfarbenie prostredia. Postriekanie protivníkov ich dočasne vyradí z boja, zatiaľ čo prepnutie do plaveckej formy ich dočasne ponorí a zrýchli ich pohyb. Takisto je možné liezť po stenách, pretláčať sa cez ploty a dopĺňať si atramentovú nádrž. Úplne nové pohyby - Squid Roll a Squid Surge - vám pomôžu ešte viac sa pohybovať po úrovni.
 • Farebný arzenál: Vracajú sa všetky známe zbrane z predchádzajúcich dielov a dokonca si budeš môcť vyskúšať aj niektoré nové! Hráči sa samozrejme môžu pustiť do valcov, ale nové kúsky ako Splatana a Tacticooler ponúknu úplne iný druh zábavy!
 • Hrajte s priateľmi: Každý režim dostupný z lobby (okrem Anarchy Battle [Series]) si môžete zahrať s priateľmi. Vôbec po prvýkrát v sérii môžete po skončení zápasu pokračovať v hre v rovnakej skupine.
 • Turfové vojnové bitky: Tento online režim pre viacerých hráčov* rozdelí hráčov do dvoch tímov, ktoré budú súťažiť v trojminútových bitkách s cieľom pokryť farbou čo najväčšiu plochu. Nové mapy ako Eeltail Alley, Scorch Gorge, Mincemeat Metalworks a Undertow Spillway sa pridávajú k tým, ktoré už poznáte (Museum d'Alfonsino, Hammerhead Bridge, Mahi-Mahi Resort). Čaká na vás 12 rôznych máp a ďalšie pribudnú v rámci obsahu po spustení hry.
 • Splatfesty:
 • V týchto pravidelných multiplayerových bitkách si hráči vyberú jeden z troch rôznych tímov, za ktoré sa potom zúčastnia bitiek Turf War. Novinkou je však chaosom naplnená Trojfarebná vojna Turf War - v nej sa musí jeden tím brániť proti ostatným v jedinečných bitkách 4v-2-v-2.
 • Boj o anarchiu: tento režim skutočne preverí vašu odvahu. Zapojte sa do bitiek pozostávajúcich zo štyroch rôznych súbojov a zbierajte úroveň za úrovňou v týchto zápasoch, v ktorých je najdôležitejšie plniť úlohy. Anarchy Battle (séria) je vhodnejší pre hráčov, ktorí uprednostňujú sólo hru. Anarchy Battle (Open) ponúka možnosť spojiť sa s priateľmi.
 • Salmon Run. Bojujte proti vlnám nepriateľských lososov a hrajte tento režim kedykoľvek a kdekoľvek.
 • Návrat cicavcov: nový singleplayerový režim ponúka hranie za Agenta 3. Musí sa postaviť vzbúreným Octariánom a odhaliť záhadu, ktorá sa skrýva za Alternou a Fuzzy Ooze. Dokončite kampaň a získajte cenné skúsenosti pre nadchádzajúce stretnutia viacerých hráčov.
 • Široké možnosti prispôsobenia: Splatoon 3 ponúka nové a vylepšené možnosti prispôsobenia postavy a vybavenia prostredníctvom obchodov Splatsville. Najnovšie oblečenie, gestá víťazstva, osobná skrinka na predmety a mnoho ďalšieho bude k dispozícii prostredníctvom sezónneho katalógu. Prvá sezóna bude spustená spolu s vydaním hry a bude trvať tri mesiace. Plánujú sa ďalšie aktualizácie a veľké platené DLC.

*Na hranie online je potrebné pripojenie k internetu. Aby ste mohli využívať online služby, musíte si vytvoriť účet Nintendo a prijať príslušné dohody. Platia zásady ochrany osobných údajov účtu Nintendo. Niektoré online služby nemusia byť dostupné vo všetkých krajinách. Online hranie si vyžaduje platené online členstvo. Viac informácií o ňom sa môžete dozvedieť tade.E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.