Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

31. 3. 2022, Tlačové správy
 

Poľská dcérska spoločnosť spoločnosti Ubisoft, ktorá stojí aj za aktivitami v oblasti esportu v strednej a východnej Európe, práve oznámila zmeny v štruktúre svojej národnej esportovej súťaže. So začiatkom nového ročníka dodatočnej podpory hry Rainbow Six® Siege sa k poľským tímom pridajú tímy z Českej republiky, Slovenska a Maďarska. Spoločne budú súťažiť o titul najlepšej organizácie v celom stredoeurópskom regióne, ako aj o miesto v nadchádzajúcej Európskej Challenger lige. Táto nová súťaž sa bude volať V4 Masters a úspešné tímy sa môžu tešiť na cenový fond v hodnote 22 000 EUR (približne 538 000 Kč podľa aktuálneho kurzu).

"Dlhodobo sa snažíme podporovať krajiny strednej a východnej Európy, organizujeme licencované turnaje, fanúšikovia môžu sledovať turnaje svetovej úrovne vo svojich jazykoch. Od vytvorenia Ligy majstrov a Majstrovstiev Poľska majstrov sme spolu s hráčmi prešli dlhú cestu, oba turnaje sa stali pevnou súčasťou nášho globálneho ekosystému esportu. Práve teraz robíme veľký krok vpred v rozvoji našich turnajov na národnej úrovni a vítame hráčov z celej Vyšehradskej štvorky," hovorí Kamil Ściana, manažér značky Ubisoft pre trhy strednej a východnej Európy.

V záujme čo najjednoduchšej integrácie hráčov ponúkne turnaj V4 Masters kvalifikačnú fázu. V prvom - transformačnom - ročníku budú tímy najprv súťažiť na úrovni tzv. lokálnych otvorených kvalifikácií. V4 Masters 2022 bude zahŕňať tri turnaje, pričom na každom z nich sa bude hrať o dve miesta - celkovo dve miesta sú vyhradené pre Poľsko, dve pre Maďarsko a dve miesta si rozdelia Česká republika a Slovensko. Každý turnaj bude pozostávať z dvoch hracích dní.

Zápasy sa budú hrať systémom Double Elimination, okrem dvoch finále v hornej a dolnej časti pavúka. Tieto zápasy sa budú hrať systémom najlepší z troch. Posledné dve zvyšné miesta sú už rezervované pre dva najlepšie tímy z minuloročného turnaja Polish Masters 2021. Všetky miestne otvorené kvalifikácie sa budú hrať začiatkom mája.

Registrácie na V4 Masters sú už otvorené na platforme Challenger Mode, kde sa tímy môžu prihlásiť na turnaje Local Open vyhradené pre ich krajiny, pozrieť si výsledky alebo si prečítať najnovšie správy o V4 Masters v novinkách Ubisoft CEE.

Po skončení kvalifikačnej fázy sa začne hlavná súťaž. Bude mať úplne rovnaký formát ako minuloročné poľské Masters - osem tímov sa stretne v jednej lige počas 14 hracích dní, pričom každý tím sa dvakrát stretne v zápasoch na štyri víťazné zápasy. Štyri najlepšie tímy získajú vstupenku do veľkého finále. Podrobný rozpis oboch fáz bude oznámený neskôr.E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.