Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

N
Kód:
UMM210N44
EAN (čiarový kód):
8594213430041
Počet ks v balení:
10
Hmotnosť:
0.78 kg
Objem:
2.31 l
Značka :
UMAX

Tovar nie je možné zakúpiť.

Operačný systém:
Windows 11 Pro

Procesor:  
Intel Celeron N5100 (Jasper Lake)
1,1GHz (max. 2,8GHz)
TDP 6W

Grafika:
Intel UHD Graphics 600 

Operačná pamäť:
4 GB LPDDR4

Úložisko:
128 GB eMMC

Rozšíření kapacity:
M.2 SATA 2242 SSD slot (max. 512GB)

Video výstup:
1 x HDMI
1 x VGA

Konektivita:
WiFi 802.11ac/b/g/n
Bluetooth 4.0
LAN 10/100/1000
Audio analógový výstup

USB porty:
3 x USB 3.0

Micro SD slot:
Áno

Podpora VESA:
Áno (držiak v balení)

Podpora zapnutia po výpadku prúdu:
Áno ( vid sekcia podpora)

Veľkosť:
140 x 140 x 30 mm

Hmotnosť:
290 g

Obsah balenia:
Umax U-Box N51 Plus
Napájací adaptér 12V/2,5A
Vesa držiak
HDMI kábel
Manuál

Tichý, kompaktný a úsporný minipočítač s procesorom Intel Celeron N5100 a 128GB úložiskom

Umax U-Box N51 Plus je kompaktný, tichý a úsporný Mini PC so skvelou konektivitou a pokročilými technológiami, ktorý môže fungovať ako domáci a kancelársky počítač alebo výkonné multimediálne centrum. Je vybavený výstupom HDMI a portom VGA na pripojenie monitora alebo televízora a 3 x portom USB 3.0 na pripojenie externých zariadení. Na pripojenie k počítačovej sieti ponúka GBit LAN port a duálnu AC Wifi. Na rozšírenie úložnej kapacity ponúka U-Box N51 Plus aj slot M.2 SATA SSD, ako aj slot na kartu SD. Poteší vás aj dodávaný držiak Vesa, ktorý vám umožní zavesiť počítač kamkoľvek.

Najnovší štvorjadrový procesor Intel Jasper Lake N5100Srdcom počítača je najnovší procesor Intel Celeron N5100 generácie Jasper Lake s architektúrou Tremont, ktorý je vyrábaný 10 nm procesom s TDP 6 W a používateľom ponúka okrem výkonu aj veľmi úspornú prevádzku. Nový procesor sľubuje o 30 % vyšší výkon v porovnaní s predchádzajúcou generáciou procesorov Gemini Lake. Vyššia verzia dostala grafiku v podobe UHD Graphics s podporou 4K videa. Operačná pamäť LPDDR4 má veľkosť 4 GB a spolu s procesorom zabezpečuje plynulý a veľmi efektívny chod počítača.

Tichá prevádzka bez ventilátorov

Umax U-Box N51 Plus má patentovanú konštrukciu chladenia bez ventilátorov, ktorá umožňuje používať Mini PC 24 x 7 hodín týždenne. Úsporné komponenty zabezpečujú veľmi nízku spotrebu energie max. 15-20 W v porovnaní s bežnými PC a notebookmi so spotrebou 200 W.

Systém Windows 11 Pro Windows 11 Pro je najnovší operačný systém od spoločnosti Microsoft. Prináša prepracované prostredie, niektoré nové funkcie, vyššiu stabilitu a vyššiu úroveň zabezpečenia.
Nové tlačidlo Štart v štýle systému MacOS
Spoločnosť Microsoft prišla s prepracovanou ponukou Štart a ponukami na paneli úloh. Základné nastavenie systému Windows 11 má ovládacie prvky sústredené na spodnej lište a viac sa podobá konkurenčnému systému MacOS. To sa dá prepnúť na štandardný vzhľad, na ktorý sme zvyknutí zo systému Windows 10, kde sú tlačidlo Štart a ďalšie ovládacie tlačidlá zarovnané doľava.
Správa okien a obrazoviek
Systém správy okien a pracovných plôch bol prepracovaný. Organizáciu pracovných okien uľahčujú prednastavené šablóny, ktoré umožňujú rýchle usporiadanie okien podľa vašich predstáv. Virtuálne pracovné plochy umožňujú nastaviť rôzne pozadia, takže sa môžete ľahšie orientovať podľa toho, na ktorej ploche sa práve nachádzate.
Widgety
Widgety sú teraz dostupné z hlavného panela. Tie sú ešte relatívne nedokončené. Umožňujú pripojiť len niekoľko widgetov, ktoré ponúka spoločnosť Microsoft. Okrem toho majú vlastný život a nie sú prepojené s inými aplikáciami.
Podpora aplikácií pre Android
Táto funkcia zatiaľ nie je k dispozícii, ale čoskoro by sa mala objaviť v novom systéme. Microsoft však neimplementuje obchod Google Play, ale Amazon Appstore, kde je k dispozícii len obmedzený počet aplikácií. Každopádne táto funkcia môže byť veľmi zaujímavá a ja osobne sa na ňu teším najviac.
Integrácia MS Teams
Nová prepracovaná verzia aplikácie Teams je teraz dostupná priamo z panela úloh.