Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

N
Kód:
UMM230158
EAN (čiarový kód):
8595142719702
Počet ks v balení:
5
Hmotnosť:
2.34 kg
Objem:
7.33 l
Značka :
UMAX

Operačný systém: 
Windows 11 Pro

Displej:    
15,6" IPS Full HD 1920 x 1080
Povrch displeja matný

Procesor:   
Intel Celeron N4500 1,1 GHz (max. 2,8GHz)
Jasper Lake

Grafické jadro:    
Intel UHD Graphics 600 (GEN 9)

Operačná pamäť:    
4 GB LPDDR4

Vnúrorná pamäť: 
128 GB EMMC

Prídavné úložisko:
M.2 SSD SATA slot (2242)

WiFi: 
Duál 802.11 AC/ b/g/n

Bluetooth:
Verzia 4.2

Klávesnica:
CZ/US/SK layout
Numerická časť 

Výbava: 
Přrdná kamera 2 Mpx
2 x Mikrofón
2 x Reproduktor 

I/O porty: 
USB 3.0 x 1
USB 2.0 x 1
Type-C (data transfer) x 1 
Mini HDMI výstup
3.5mm jack pre slúchadlá
Vstup pre nabíjanie
Slot na micro SDHC / SDXC karty (max. 128GB)

Batéria:
Nabíjacia Li-Polymer 5000mAh/ 7,6V
Prevádzka na batériu 6-8 hodín

Farba: 
Šedá

Rozmery:
375 x 250 x 19mm

Hmotnosť: 
1,4 kg

Napájanie: 
DC 12V/ 2A adaptér

Obsah balenia:
Notebook
Napájací adaptér
Príručka

Navrhli sme moderný, tichý a kompaktný notebook Umax VisionBook 15WJ, ktorý sa uplatní doma, na cestách, v škole aj v malých firmách. Moderné technológie, úsporná prevádzka, atraktívny tenký dizajn, kvalitný a veľký 15,6" IPS displej, rozšíriteľnosť a skvelý pomer cena/výkon sú hlavné prednosti tejto novinky. Poteší vás pohodlná a veľká klávesnica s českými a slovenskými znakmi vrátane numerickej časti a veľmi dobrá konektivita vrátane prídavného slotu pre M.2 SSD.
Kompaktný 15,6" notebook s procesorom Intel, slotom M.2 SSD a veľkou klávesnicou

UMAX VisionBook 15WJ je cenovo dostupný a kompaktný notebook s najnovším procesorom Intel Celeron N4500 (Jasper Lake), 4 GB LPDDR4 RAM, 128 GB úložiskom, hmotnosťou len 1,4 kg a dlhou výdržou batérie. Ponúka veľký 15,6" Full HD IPS displej s kvalitnýmkvalitným obrazom na prácu a zábavu. Je vybavený dvoma portami USB, ako aj portom typu C na pripojenie externých zariadení. Notebook možno pripojiť k externému monitoru alebo HD televízoru pomocou portu Mini HDMI.

Veľká klávesnica s numerickou časťouVisionBook 15WJ je vybavený veľkou klávesnicou s veľkými a pohodlnými klávesmi pre jednoduché a pohodlné písanie. Klávesnica je umiestnená po celej šírke notebooku a obsahuje numerickú časť na jednoduché zadávanie čísel.

Moderný operačný systém Windows 11 Pro

Umax VisionBook 15WJ spĺňa parametre tzv. moderného zariadenia s Windows 11 vďaka nízkej hmotnosti, dlhej výdrži batérie, nízkemu profilu a ďalším technológiám. Notebook je určený na domáce použitie, prehrávanie multimédií, kancelárske aplikácie a cestovanie.

Slot M.2 SSD na rozšírenie kapacity

Na spodnej strane zariadenia sa nachádza ďalší slot M.2 SATA SSD, ktorý možno použiť na inštaláciu rýchleho dodatočného úložiska na zvýšenie kapacity zariadenia.

Najnovší procesor Intel Jasper Lake N4500Srdcom notebooku je najnovší procesor Intel Celeron N4500 generácie Jasper Lake s architektúrou Tremont, ktorý je vyrobený 10 nm procesom s TDP 6 W a používateľom ponúka okrem výkonu aj veľmi úspornú prevádzku. Nový procesor sľubuje o 30 % vyšší výkon oproti predchádzajúcej generácii procesorov Gemini Lake. Vyššia verzia dostala grafiku v podobe UHD Graphics s podporou 4K videa. Operačná pamäť LPDDR4 má veľkosť 4 GB a spolu s procesorom zabezpečuje plynulý a veľmi efektívny chod počítača.

Windows 11 Pro Windows 11 Pro je najnovší operačný systém od spoločnosti Microsoft. Prináša prepracované prostredie, niektoré nové funkcie, vyššiu stabilitu a vyššiu úroveň zabezpečenia.
Nové tlačidlo Štart v štýle systému MacOS
Spoločnosť Microsoft prišla s prepracovanou ponukou Štart a ponukami na paneli úloh. Základné nastavenie systému Windows 11 má ovládacie prvky sústredené na spodnej lište a viac sa podobá konkurenčnému systému MacOS. To sa dá prepnúť na štandardný vzhľad, na ktorý sme zvyknutí zo systému Windows 10, kde sú tlačidlo Štart a ďalšie ovládacie tlačidlá zarovnané doľava.
Správa okien a obrazoviek
Systém správy okien a pracovných plôch bol prepracovaný. Organizáciu pracovných okien uľahčujú prednastavené šablóny, ktoré umožňujú rýchle usporiadanie okien podľa vašich predstáv. Virtuálne pracovné plochy umožňujú nastaviť rôzne pozadia, takže sa môžete ľahšie orientovať podľa toho, na ktorej ploche sa práve nachádzate.
Widgety
Widgety sú teraz dostupné z hlavného panela. Tie sú ešte relatívne nedokončené. Umožňujú pripojiť len niekoľko widgetov, ktoré ponúka spoločnosť Microsoft. Okrem toho majú vlastný život a nie sú prepojené s inými aplikáciami.
Podpora aplikácií pre Android
Táto funkcia zatiaľ nie je k dispozícii, ale čoskoro by sa mala objaviť v novom systéme. Microsoft však neimplementuje obchod Google Play, ale Amazon Appstore, kde je k dispozícii len obmedzený počet aplikácií. Každopádne táto funkcia môže byť veľmi zaujímavá a ja osobne sa na ňu teším najviac.
Integrácia MS Teams
Nová prepracovaná verzia aplikácie Teams je teraz dostupná priamo z panela úloh.