Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

23. 7. 2021, Nintendo, Tlačové správy
 

Hra Game Builder Garage pre Nintendo Switch, ktorá bola prvýkrát vydaná 11. júna v obchode Nintendo eShop, bude u predajcov v Európe dostupná vo fyzickej podobe od 10. septembra.Ak sa chcete bližšie zoznámiť s hrou Game Builder Garage a roztomilými postavičkami Nodons, pozrite si trailer:

Pre všetkých ambicióznych vývojárov hier, ktorí si chcú vyskúšať Game Builder Garage, je v obchode Nintendo eShop k dispozícii na stiahnutie bezplatné demo.

Game Builder Garage obsahuje sériu interaktívnych lekcií, ktoré hráčov vedú krok za krokom a umožňujú každému naučiť sa základné koncepty tvorby videohier od tvorcov z Nintenda bez potreby predchádzajúcich skúseností. Prostredníctvom týchto lekcií hráči zistia, ako vytvárať hry od základov umiestňovaním farebných stvorení, Nodonov a ich spájaním. V Game Builder Garage sa nachádzajú desiatky Nodonov, z ktorých každý má jedinečnú funkciu a zodpovedajúcu osobnosť. S pomocou Nodonov sa každý môže v okamihu dostať od prázdnej pracovnej plochy k funkčnému prototypu videohry, pričom koncepty programovania sú prezentované zábavným, prístupným a vizuálne príjemným spôsobom. Po absolvovaní lekcií budú hráči dobre vybavení na to, aby mohli začať realizovať svoje vlastné herné nápady v režime voľného programovania. V lekciách aj v režime voľného programovania je možné prepínať medzi obrazovkou programovania a obrazovkou hry stlačením tlačidla, takže začínajúci tvorcovia môžu byť kreatívni a okamžite vyskúšať svoje nápady v hre.

Tí, ktorí hľadajú kvapku inšpirácie, si môžu vymieňať a sťahovať hry s priateľmi a rodinou cez internet alebo prostredníctvom miestneho bezdrôtového pripojenia.* To môže byť pre hráčov skvelý spôsob, ako sa pochváliť vlastnými výtvormi, ale aj vidieť hry vytvorené inými. Stiahnuté hry možno dokonca preskúmať v režime voľného programovania, čím sa odhalí použité programovanie. Je to skvelý spôsob, ako môžu tvorcovia študovať hry iných ľudí a učiť sa nové triky.

Keďže Game Builder Garage možno pohodlne ovládať pomocou tlačidiel Joy-Con, Nintendo Switch Pro Controller alebo Nintendo Switch Lite**, hry možno vytvárať aj pomocou kompatibilnej myši pripojenej k USB portu doku Nintendo Switch.

Poznámky:

* Vyžaduje sa pripojenie k internetu. Ak chcete používať online služby, musíte si vytvoriť účet Nintendo a akceptovať súvisiace dohody. Platia zásady ochrany osobných údajov účtu Nintendo. Niektoré online služby nemusia byť dostupné vo všetkých krajinách. Online hranie si vyžaduje platené online členstvo. Viac informácií o platenom online členstve.

** Kompatibilita softvéru a herný zážitok sa môžu na Nintendo Switch Lite líšiť. Môže byť potrebné ďalšie príslušenstvo (predáva sa samostatne). Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke podpory spoločnosti Nintendo: Webová stránka podpory spoločnosti NintendoE-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.