Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

22. 5. 2019, Nintendo, Tlačové správy
 

Nintendo vo svojom Video Super Mario Maker 2 Direct poskytlo svetu nové podrobnosti o titule Super Mario Maker 2, ktorý vyjde 28. júna vyjde exkluzívne na Nintendo Switch. Podrobný pohľad do vnútra hry odhaľuje niektoré úplne nové funkcie v Super Mario Maker 2, ako sú nové nástroje a súčasti na tvorbu úrovní, nový príbehový režim pre jedného hráča s viac ako 100 originálnymi úrovňami, nový soundtrack, podrobnosti o zdieľaní úrovní online, možnosti vytvárania a hrania s priateľmi a informácie o špeciálnej ponuke pre členov Nintendo Switch Online. Na prezentácii bola tiež oznámená nadchádzajúca Super Mario Maker 2 Invitational 2019, ktorá bude vysielaná naživo online víkend pred E3 z Los Angeles.

Ak si chcete pozrieť celé video Nintendo Direct, ktoré je plné skvelých nových informácií, navštívte http://nintendodirect.nintendo.co.uk.

Súhrn videa:

 • Čo je nové: V Super Mario Maker 2 nájdete množstvo nových komponentov, nástrojov a prvkov na tvorbu úrovní, ako napr:
  • Šikmé plochy - Vytvárajte šikmé plochy ťahaním v danom smere. Okrem strmých svahov sú k dispozícii aj mierne svahy.
  • Zlostné slnko Slnko - Pamätáte si na zlé slnko, ktoré útočilo na Maria v hre Super Mario Bros. 3? Je späť a je pripravené dostať hráča do problémov.
  • Tlačidlo ON/OFF - Stlačte tlačidlo ON/OFF a všetky červené bloky sa zmenia na modré. Použite ho na vytvorenie náročných prekážok a hádaniek v úrovni.
  • Vodná úroveň - Vodnú úroveň v téme Super Mario Maker 2 Forest môžete nastaviť tak, že polovica úrovne bude pod vodou, záleží len na vás. Môžete povedať vode, aby zaplavila úroveň a opäť klesla, a to rôznou rýchlosťou.
  • Banzai Bill - Červené variácie týchto klasických Super Mario nepriateľov sú vedené tak, aby nasledovali chudáka Maria, kamkoľvek sa pohne.
  • Spolutvorba: Podaj ovládač Joy-Con kamarátovi a vytvorte úroveň spoločne.
  • Pokračovanie Naposledy... V hre Super Mario Maker 2 ťa čaká ešte veľa prekvapení. Experimentovanie so všetkými nástrojmi a prvkami, ktoré máte k dispozícii na vytváranie úrovní snov, vám zaručí skutočnú zábavu.
 • Príbehový režim: V príbehovom režime pre jedného hráča, ktorý možno hrať úplne offline, sa Mario vydáva na pomoc pri obnove hradu princeznej Peach. Na zaplatenie rekonštrukcie musí nájsť mince, ktoré získava prácou z vývesného štítu a úspešným absolvovaním súvisiacich úrovní. Príbehový režim je tým pravým miestom na hľadanie inšpirácie pre vlastnú tvorbu, pretože obsahuje viac ako 100 originálnych úrovní.
 • Nové prostredia úrovní: Okrem prostredí z pôvodnej hry môžu hráči vytvárať a hrať úrovne v prostrediach Púšť, Blizzard, Les a Obloha. Tieto prostredia sú podčiarknuté novou hudbou, ktorú zložil Veterán série Super Mario Koji Kondo. Nová častica Mesiaca odomyká nočnú verziu prostredí úrovní. A v závislosti od prostredia sa v noci deje všeličo bláznivé, napríklad lietajúce Goomby, tlmené svetlá v Dome duchov a piesočné búrky v Púšti. Niektoré predmety sa môžu v noci transformovať...
 • Super Mario 3D World: Hráči môžu hrať svoje úrovne v štýle Super Mario Bros. 3, Super Mario World, New Super Mario Bros. U a v novom štýle zo Super Mario 3D World. Tento štýl ponúkne nové jedinečné prvky:
  • Kocúr Mario - Kocúr Mario môže liezť po stenách, škrabať sa, kĺzať sa a vrhnúť sa na nepriateľov. S Cat Mariom môžeš dokonca vyliezť na cieľovú lištu.
  • Transparentná rúra - Rúre môžeš dať ľubovoľný tvar, ale pozor - po rúre sa môžu kĺzať aj nepriatelia.
  • Koopa Troopa Auto - Naskoč za volant kabrioletu a pretekaj cez úroveň. Dávaj pozor, aby si sa nerozbil!
  • Track Block - Track Block nasleduje cestu, ktorú mu nakreslíte. Modrý sa pohybuje len vtedy, keď naň hráč stúpi.
  • Piranha Creeper - Piranha Creeper nasleduje cestu, ktorú mu nakreslíte, tak, že natiahne svoj nebezpečne ostnatý stonok po celej úrovni.
  • Kto je kto v Super Mario 3D World?": Super Mario Maker 2 obsahuje niekoľko známych tvárí, na ktoré sa hráči môžu tešiť.
 • Svet úrovní: Online centrum, kde môžete hrať a zdieľať úrovne sami aj s priateľmi. Level World je k dispozícii všetkým hráčom na svete, ktorí majú členstvo v Nintendo Switch Online. Hráči si môžu prezerať obľúbené úrovne, nové úrovne alebo vyhľadávať pomocou špecifického tagu, ako napríklad "puzzle" alebo "autoscroll" v preddefinovaných filtroch. Po stiahnutí úrovne ju môžete hrať kedykoľvek - aj offline. Hráči si môžu prispôsobiť svoju Mii postavu pomocou predmetov, ako sú tričká a čiapky, ktoré sa dajú odomknúť po splnení rôznych výziev. V nekonečnej výzve musia hráči dokončiť čo najviac úrovní zo sveta úrovní na obtiažnosti podľa vlastného výberu. Dosiahnutie pôsobivého skóre v tomto režime vás môže zaradiť do rebríčka najlepších.
 • Hrajte spolu: V hre Level World môžete hrať úrovne s ľuďmi zo všetkých kútov sveta. V hre pre 4 hráčov si môžete vybrať z hráčov Mario, Luigi, Toad alebo Toadette.
  • Multiplayer Versus - V tomto online režime pre viacerých hráčov súťažia štyria hráči v plošinovkovej výzve. Hráč, ktorý prejde úroveň ako prvý, vyhráva a zvyšuje si hodnotenie Versus.
  • Multiplayer Čo-op - V tomto online režime spolupracujú až 4 hráči, aby prekonali úroveň. Ak jeden hráč dosiahne koniec, vyhrávajú všetci.
  • Hrajte v blízkosti - Ak až 4 hráči vlastnia každý konzolu Nintendo Switch a svoju kópiu hry Super Mario Maker 2, jeden z nich môže otvoriť virtuálnu miestnosť, ku ktorej sa ostatní pridajú a hrajú spolu, každý na svojej vlastnej konzole. Iba ten, kto vytvorí virtuálnu miestnosť, musí mať internetové pripojenie.
 • Super Mario Maker 2 + Nintendo Switch Online Bundle: Limitovaná edícia, ktorá obsahuje ročné členstvo v Nintendo Switch Online pre jednu osobu, sa dostane na pulty a digitálne do Nintendo eShopu 28. júna spolu so samostatnou hrou. Hráči pri predobjednávke fyzickej kópie hry Super Mario Maker 2 Limited Edition získajú exkluzívny tematický stylus Super Mario Maker 2 pre Nintendo Switch. Na používanie online rozhrania hry je potrebné členstvo v Nintendo Switch Online.
 • Poukážky na hry Nintendo Switch: V rámci tejto exkluzívnej ponuky si môžu členovia Nintendo Switch Online zakúpiť dve poukážky na hry Nintendo Switch len za 84 libier. Každý z poukazov je možné vymeniť za akúkoľvek hru z akciového katalógu. Členovia tak získajú prístup k dvom hrám za zvýhodnenú cenu. Ak si jeden z poukazov uplatníte na predobjednávku hry Super Mario Maker 2 a druhý použijete na stiahnutie hry Super Smash Bros. Ultimate, ušetríte 25,98 GBP z ceny oboch hier v obchode Nintendo eShop. Táto akcia je skvelým nápadom, ako získať dve hry vrátane najnovších predobjednávok za nižšiu cenu. Poukážky sú platné jeden rok od dátumu nákupu a nemusíte ich použiť obe naraz. Členovia Nintendo Switch Online majú možnosť zakúpiť a uplatniť poukazy na hry Nintendo Switch prostredníctvom Nintendo eShop na Nintendo Switch.
 • Super Mario Maker 2 Invitational 2019 - Štyria členovia komunity Super Mario Maker budú 8. júna súťažiť v sérii divokých a nepredvídateľných úrovní v Super Mario Maker 2, ktoré navrhol tím Treehouse spoločnosti Nintendo. Podujatie odštartuje oslavu v divadle Ace Hotel Theater v Los Angeles. Začne sa o 20.00 h SEČ a bude predchádzať Majstrovstvám sveta 2019 v hre Splatoon 2 a Majstrovstvám sveta 2019 v hre 3v3 Super Smash Bros. Ultimate. Viac informácií nájdete na https://www.nintendo-europe.com/e3.

Viac informácií o hre Super Mario Maker 2 nájdete na http://supermariomaker2.nintendo.co.ukE-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.