Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

29. 7. 2022, Switch, Tlačové správy
 

Xenoblade Chronicles 3, najnovší diel kritikmi oceňovanej RPG série, vychádza dnes na Nintendo Switch. Môžeme sa tešiť na veľkolepý príbeh, ktorého ústrednou témou je "život". Xenoblade Chronicles 3 ponúka dokonalý odrazový mostík aj pre nováčikov, ktorí sa chcú ponoriť do obrovského RPG sveta s dynamickými postavami, bohatým príbehom a dobrodružstvom epických rozmerov.

Aionios, svet hry Xenoblade Chronicles 3, je kulisou nekonečného konfliktu medzi dvoma súperiacimi národmi: Keves a Agnus. Vďaka náhodnému stretnutiu sa skupina šiestich vojakov pochádzajúcich z oboch znepriatelených svetov rozhodne odložiť svoje rozdiely a spolupracovať, aby odhalila novú hrozbu - oveľa väčšiu, než je ich neustály boj. Hráči sa môžu pripojiť k Noahovi, Mio a ich priateľom, ktorí cestujú epickou krajinou, bojujú s divokými stvoreniami, a čo je najdôležitejšie, pokúšajú sa prelomiť nekonečný kruh násilia, ktorý spútava ich domovinu.

Tak ako v predchádzajúcich hrách Xenoblade Chronicles sa súboje začínajú stretnutím s nepriateľmi na zemi. Hráči môžu prevziať kontrolu nad Noemovou šesťčlennou družinou a počas dobrodružstva sa stretávajú s ďalšími postavami, ktoré sa môžu pridať k výprave ako podporné postavy. Každý bojovník má v boji svoju vlastnú úlohu, čo umožňuje rozmanité stratégie. Ich trieda ovplyvňuje spôsob, akým postavy bojujú, a k víťazstvu im pomáhajú mocné schopnosti nazývané umenia.

Konkrétni spoluhráči v družine môžu tiež využiť systém Interlink a spojiť sa do obrovskej formy nazývanej Ouroboros.

Platený Expansion Pass pre Xenoblade Chronicles 3 bude vydaný v štyroch fázach*, ktoré začnú pri uvedení hry na trh a potrvajú do konca roka 2023. Dodatočný obsah rozšíri hráčom cestu svetom Aioniosu o užitočné predmety, nové oblečenie a farebné prevedenie, náročné bitky, dodatočné úlohy, nové postavy hrdinov a napokon aj nový príbehový scenár.

* Ak chcete získať prístup k sťahovateľnému obsahu, musíte vlastniť hru Xenoblade Chronicles 3 (európska verzia) na konzolu Nintendo Switch. Balíčky obsahu nie je možné zakúpiť samostatne. DLC bude možné hrať až po dátume vydania. Množstvo voľného priestoru potrebného pre jednotlivé obsahové balíčky bude oznámené neskôr na oficiálnej webovej stránke. Je možné, že ďalšie DLC budú distribuované v rámci Expansion Pass.E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.