Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

13. 1. 2020, Nintendo, Switch, Tlačové správy
 

Počas včerajšej prezentácie Pokémon Direct predstavili spoločnosti The Pokémon Company International a Nintendo nový obsah pre Pokémon Sword a Pokémon Shield vo forme Expansion Pass. Za 750,- Sk hráč získa dve nové rozšírenia: Ostrov brnenia a Korunná tundra. Obe ponúknu nové oblasti na preskúmanie, nové postavy a Pokémonov na chytanie. Dátum vydania rozšírenia The Isle of Armor je naplánovaný na koniec júna 2020, zatiaľ čo The Crown Tundra by sa k hráčom mala dostať na jeseň 2020. Expansion Pass je možné už teraz predobjednať v obchode Nintendo eShop. Počas livestreamu bol oznámený aj titul Pokémon Mystery Dungeon Rescue Team DX.

Expansion Pass pre Pokémon Sword a Pokémon Shield
Vďaka novým rozšíreniam The Isle of Armor a The Crown Tundra* pre hry Pokémon Sword a Pokémon Shield nezáleží na tom, či ste začínajúci tréner alebo najskúsenejší tréner Pokémonov v okolí, do nového obsahu budete môcť kedykoľvek naskočiť. Fanúšikovia sa môžu tešiť na nové oblasti, nových Pokémonov, vychytané oblečenie a mnoho ďalšieho. Ak si predobjednajú Expansion Pass, získajú špeciálne uniformy Pikachu a Eevee.**

V rozšírení The Isle of Armor sa hráči objavia v rovnomennej oblasti, ktorá bude súčasťou regiónu Galar. Isle of Armor je obrovský ostrov s prírodou, ktorú by ste však na Galare hľadali márne. Tréneri sa budú pohybovať v hustých lesoch, temných jaskyniach, piesočných dunách či rašeliniskách. Prirodzene, je to domov širokej škály pokémonov, ktorí čakajú na vaše dobrodružstvo, aby ste sa k nim dostali.

V rozšírení The Crown Tundra sa naopak vydáte do zasneženej a mrazivej ríše s množstvom horských tiesňav a ľudí žijúcich v malých komunitách. Ako tréner budete viesť výskumný tím, ktorý bude túto oblasť skúmať.

Obe rozšírenia ponúknu množstvo nových Pokémonov. Kubfu, Urshifu, Gigantamax Urshifu a Calyrex sú len niekoľkými príkladmi Pokémonov, na ktorých sa fanúšikovia môžu tešiť v rozšíreniach The Isle of Armor a The Crown Tundra. Ak sa rozhodnete nezakúpiť si Expansion Pass, stále budete mať prístup k týmto novým Pokémonom prostredníctvom obchodovania s hráčmi, ktorí sa rozhodli zakúpiť si rozšírenie.

Počas svojho nového dobrodružstva sa stretnete s rôznymi postavami. Či už ide o legendárneho trénera menom Mustard alebo skúsených trénerov Kláru a Averyho, ktorí vám v súbojoch nedajú nič zadarmo, na stretnutia s nimi dlho nezabudnete. Do hier pribudne aj viac ako 100 nových oblekov a nových predmetov, ktoré vám a vašim Pokémonom pomôžu na spoločnej ceste za slávou. Budete sa tiež môcť zúčastniť bitiek Max Raid Battles, v ktorých sa spojíte s tromi ďalšími hráčmi (ktorí nemusia vlastniť Expansion Pass), aby ste sa postavili Dynamax Pokémonovi. Ako zaujímavosť možno očakávať, že hráči budú bojovať s jedným z legendárnych Pokémonov z predchádzajúcich hier Pokémon.

Dnes si môžete pozrieť bezplatnú aktualizáciu***, ktorá prišla pre hry Pokémon Shield a Pokémon Sword. Tá ponúka malú ochutnávku nového obsahu, pričom sa hráči presunú na stanicu Wedgehurst a stretnú trénera, ktorý sa neskôr objaví v rámci Expansion Pass. Pre Pokémon Sword je to Clara a pre Pokémon Shield Avery. Bez ohľadu na to, či ste si zakúpili nové rozšírenia, môžete si začiatok nového dobrodružstva vyskúšať už teraz.

V februári 2020 bude spustená aj služba Pokémon Home, ktorá ponúkne možnosť nahrať si Pokémonov zo starších hier Pokémon cez cloud do svojej veľkej zbierky Pokémonov. Potom ich budete môcť preniesť do hier Pokémon Shield a Pokémon Sword. Ďalšie podrobnosti o tejto službe budú oznámené neskôr.

Oznámenie titulu Pokémon Mystery Dungeon Rescue Team DX
Chceli ste niekedy zistiť, aké je to byť Pokémonom? Potom v hre Pokémon Mystery Dungeon Rescue Team DX budete mať ideálnu príležitosť. Prebudíte sa na mieste, ktoré obývajú len Pokémoni a nikto iný, a rýchlo zistíte, že ste sa sami stali Pokémonom. Po výbere pokémonieho "partnera" sa vydáte na dlhú cestu za záchranou pokémonov v núdzi. Po splnení čiastkových úloh získate záchranné body, ktoré použijete na zvýšenie úrovne. Vaša cesta vás zavedie do kobiek, ktoré sú vždy trochu iné a ponúkajú rôzne prostredia. Budete zdolávať hory, kaňony alebo si raziť cestu lesmi. Pripravte sa na ťahové súboje s ostatnými Pokémonmi, v ktorých si budete musieť dobre premyslieť svoj ďalší krok.

Hra ponúkne aj niekoľko možností, ktoré by mali spríjemniť hranie. Automatický režim po stlačení tlačidla L zabezpečí, že sa budete so svojimi Pokémonmi pohybovať efektívnejšie. V súbojoch zasa tlačidlo A vyberie najlepší zo štyroch pohybov. Ak sa však bitka nevyvíja podľa vašich predstáv, môžete si privolať záchranný tím, ktorý vás príde zachrániť. Naopak, v prípade úspechu môžete svoj pôvodný trojčlenný tím rozšíriť až na osem Pokémonov.

Pokémon Mystery Dungeon Rescue Team DX je remake hry Pokémon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team/Red Rescue z roku 2005, keď sa k európskym hráčom dostala o rok neskôr po vydaní v Japonsku. Demoverzia hry Pokémon Mystery Dungeon Rescue je už teraz dostupná v obchode Nintendo eShop a postup v deme sa môže neskôr preniesť do plnej verzie, ktorá vyjde 6. marca 2020.

Poznámka:
*Aby ste mohli hrať obsah z rozšírení Isle of Armor a Crown Tundra, musíte najprv dosiahnuť lokáciu Wild Area v hre Pokémon Sword alebo Pokémon Shield.
**Jich stiahnutie je uľahčené prostredníctvom kódov, ktoré prídu majiteľom Expansion Pass na e-mailovú adresu registrovanú k ich Nintendo účtu. Po ich obdržaní potom prejdite do menu hry, vyberte položku Mystery Gift, Get with Code/Password a zadajte kódy. Ak ste e-mail nedostali alebo bol vymazaný, kódy nájdete aj vo svojom Nintendo účte. Predmet Mystery Gift sa v hre objaví po vašej prvej návšteve Pokémon centra. Členstvo v Nintendo Switch Online nie je potrebné. Hráči dostanú jeden kód pre Pikachu Uniform a jeden kód pre Eevee Uniform. Predmety je možné použiť pre jednu uloženú pozíciu.
***Na stiahnutie bezplatnej aktualizácie je potrebné internetové pripojenie.E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.