Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

9. 7. 2021, Nintendo, Switch, Tlačové správy
 

Vydanie očakávanej hry Monster Hunter Stories™ 2: Wings of Ruin pre Nintendo Switch™ prináša úplne nové dobrodružstvo do oceňovanej a najpredávanejšej série Monster Hunter™. Po úspechu hry Monster Hunter Rise™ zo začiatku tohto roka hráči v Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin naskočia do sedla mladého jazdca na monštrách z tropickej dediny Mahana. Táto izolovaná kasta bojovníkov sa dokáže spriateliť s mnohými fantastickými a divokými príšerami zo série Monster Hunter s pomocou tajomného predmetu s názvom Kinship Stone. Spolu so svojimi spriaznenými "monštierskymi" spoločníkmi sa vydávajú na epickú cestu plnú očarujúcich postáv, náročných bitiek a zásadných rozhodnutí, od ktorých závisí osud sveta. Okrem účasti na rozsiahlom príbehu sa môžu jazdci na príšerách spojiť a preskúmať kooperatívne dungeony a otestovať svoje puto s Monstie v bitkách hráča proti hráčovi.

Po tom, čo tajomné dievča menom Ena zverí hráčovi nevyliahnuté vajce Rathalos, sa dvojica vydá zistiť dôvod náhleho celosvetového zmiznutia Rathalos a pravdu o zlovestnom proroctve Wings of Ruin. Ako hráči postupujú v hre Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, musia sa zapojiť do strategických ťahových bitiek, získavať skúsenosti a zlepšovať svoje schopnosti, aby posilnili svoje priateľstvá s podivuhodnými tvormi zo série Monster Hunter. Okrem výberu z rôznych typov zbraní, ktoré fanúšikovia série poznajú, môžu jazdci na monštrách cieliť na konkrétne časti tela nepriateľských príšer a spôsobovať im tak vyššie poškodenie, krájať zdroje na ukovanie nového vybavenia a dokonca zastaviť protivníkov na ich ceste. Niektoré z pôvabných postáv, s ktorými sa stretnete v priebehu príbehu, sa dokonca môžu spojiť s hráčmi ako bojoví kamaráti a spoločne čeliť čoraz hrozivejším nepriateľom. Počas boja, akonáhle hráči alebo ich priatelia v zbrani naplnia svoj Kinship Gauge, môžu vykonať ničivé Kinship Attacks, ktoré umožnia Monster Riderovi a jeho Monstie útočiť ako jeden. Strategickou synchronizáciou útokov s bojovými spoločníkmi a Monstie môže Monster Riders určiť priebeh každej bitky.

Aby si hráči hry Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin mohli vytvoriť putá s novými príšerami, budú sa musieť ponoriť do hlbín každého brlohu príšer, s ktorým sa stretnú v teréne, a zbierať nové vajíčka. Brlohy príšer majú rôzne tvary a veľkosti, pričom vzácnejšie brlohy obsahujú unikátne vajcia s potenciálnymi ťažko nájdenými génmi potrebnými na prispôsobenie monštier. Našťastie sa vracia samozvaný hrdina Felyne Navirou z Monster Hunter Stories, aby ponúkol svoju podporu a pomohol hráčom nájsť vajcia s najväčším potenciálom. Keď sa hráči vrátia z prieskumu mnohých exotických lokalít, môžu vyliahnuť nových spoločníkov Monstie a zostaviť si svoj vysnívaný tím alebo použiť funkciu Rite of Channeling na odovzdanie vzácnych a mocných atribútov novej Monstie. Kombináciou génov z rovnakého elementu alebo typu útoku môžu hráči vytvoriť tím neuveriteľne špecializovaných Monstie, alebo zmiešaním génov z rôznych príšer vytvoriť univerzálnejšiu Monstie, ktorá môže využívať schopnosti zo všetkých typov útokov a elementov.

Príšerky, ktoré sa chcú spojiť s ostatnými hráčmi, môžu vstúpiť do kooperatívnych kobiek ponúkajúcich väčšie výzvy výmenou za možnosť získať neuveriteľne vzácne a silné vajcia príšeriek. Akonáhle si hráči vytvoria svoj vysnívaný tím, môžu si vzájomné puto otestovať v súbojoch hráčov proti hráčom. Aj po vytvorení silného tímu by sa odhodlaní jazdci na príšerách mali pozerať na nové monštrá, pretože aktualizácie po vydaní hry prinesú do zbierky nové výzvy a monštrá. Prvá aktualizácia pre titul bude vydaná 15. júla a predstaví Palamuta z Monster Hunter Rise ako nového spoločníka Monstie.

Pri štandardnej edícii (fyzickej aj digitálnej na Nintendo Switch) ponúka Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin aj digitálnu Deluxe edíciu. Táto edícia obsahuje množstvo kozmetických doplnkov. Hráči si môžu prispôsobiť svoj vzhľad pomocou sád vrstveného brnenia Razewing a účesu inšpirovaného Nergigante, oblečenia Kuan Coat pre Wyverianského spoločníka Enu, dvoch nových oblekov pre Navira a dvoch sád nálepiek zobrazujúcich rôznych spoločníkov, ktorých hráči stretnú počas svojich ciest. Okrem toho tí, ktorí majú na Nintendo Switch uložené údaje o hre Monster Hunter Rise, môžu pre svoju postavu odomknúť vrstvené brnenie Kamura Garb. Pre váhavých jazdcov na monštrách, ktorí si chcú vyskúšať prostredie dediny Mahana, je teraz k dispozícii bezplatná skúšobná verzia na Nintendo Switch s plným prenosom uložených dát.E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.