Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

26. 3. 2021, Nintendo, Switch, Tlačové správy
 

Kritikmi oceňovaná a najpredávanejšia séria Monster Rise dnes prichádza na Nintendo Switch s hrou Monster Hunter Rise. Najnovší prírastok do akčnej RPG série prenesie hráčov do farebnej dediny Kamura, kde sa budú musieť pripraviť na rýchlo sa blížiacu katastrofu Rampage. Lovci sa môžu pustiť do boja buď sami, alebo až so štyrmi hráčmi v lokálnej alebo online kooperácii. Hodiť sa bude aj možnosť vziať si konzolu Nintendo Switch von a loviť príšery kedykoľvek, kdekoľvek a s kýmkoľvek!

Rampage na obzore neveští nič dobré, a tak lovci z dediny Kamura musia využiť spoločníkov Palamute a príťažlivý mechanizmus Wirebug, aby sa mohli zapojiť do akčného boja, pre ktorý je séria taká obľúbená. K psiemu Palamutovi sa pridáva mačací Palamute, ktorý je známy z predchádzajúcich hier. Obaja tak môžu hráčovi pomáhať pri love. Okrem toho, že Palamute môžu v boji využívať svoje útočné schopnosti, môžu byť tiež nasadení na koni, aby prenasledovali príšery po otvorených lokalitách. Systém Wirebug potom umožňuje lovcom obratne ťahať v ľubovoľnom smere a dokonca ho možno spárovať s každým zo 14 typov zbraní. Vďaka tomu môžete vykonávať jedinečné útoky "Silkbind". V prípade, že sa vám týmito útokmi podarí zasiahnuť príšery, stanú sa náchylné na novú techniku "Wyvern riding", ktorá hráčom poskytne možnosť prevziať kontrolu nad týmito príšerami a užiť si tak výnimočný moment počas lovu.

Keď hráči nepreskúmajú päť rozľahlých lokalít (ako napríklad Ruiny svätyne, Zaplavený les alebo Piesočné pláne), môžu sa v novom type úlohy Rampage (besnenie) popasovať s hordami obrovských príšer. Tieto úlohy debutujú v hre Monster Hunter Rise. Počas týchto úloh lovci spoja sily s obyvateľmi dediny Kamura, aby pripravili obranné pozície proti útokom príšer vrátane Apex monštier, ktoré sa môžu objaviť aj počas obliehania. Monster Hunter Rise tiež predstavuje nové "prepínacie zručnosti" pre každú zo zbraní. Tieto zručnosti sú dokonalým doplnkom klasických aj Silkbindových útokov a umožňujú hráčom vytvárať nové kombá a stratégie a hrať tak, ako sa vám páči. Po splnení úlohy pre viacerých hráčov sa môžu hráči navzájom hodnotiť v partii, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť, že sa v budúcnosti opäť spoja.

Tak ako v prípade predchádzajúcich hier série, aj v Monster Hunter Rise sa môžete tešiť na poriadny dodatočný obsah. Prvá aktualizácia pre titul už bola oznámená, pričom vyjde koncom apríla. Bude obsahovať nové príšery vrátane fanúšikmi obľúbeného Chameleóna a rozmarného Staršieho draka. Táto príšera rada spôsobí trochu neplechy predtým, než bez stopy zmizne. Trailer k vydaniu hry tiež potvrdil, že v rámci tejto aktualizácie príde Apex Rathalos. Ďalšie informácie o tejto a nadchádzajúcich aktualizáciách budú zverejnené v budúcnosti.

Monster Hunter Rise vychádza dnes, pričom lovci si môžu zaobstarať štandardnú edíciu vo fyzickom aj digitálnom formáte a špeciálnu digitálnu Deluxe edíciu, ktorá okrem štandardnej edície obsahuje aj balík DLC. Ten obsahuje dodatočný herný obsah, ako napríklad sadu brnenia "Kamuria", exkluzívne gestá, kozmetické doplnky a ďalšie.E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.