Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

21. 6. 2021, Nintendo, Switch, Tlačové správy
 

Počas takmer 40-minútovej videoprezentácie Nintendo Direct na veľtrhu E3 2021 spoločnosť Nintendo predstavila množstvo nových hier pre konzolu Nintendo Switch, z ktorých mnohé vyjdú ešte tento rok.

Nové vydania zahŕňajú: Metroid Dread, prvú 2D hru Metroid s lovkyňou odmien Samus Aran a novým príbehom po 19 rokoch; Mario Party Superstars, novú hru zo série Mario Party, ktorá využíva pôvodné herné dosky Nintendo z obdobia 64 rokov a kolekciu minihier z celej série; Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp, ktorá obsahuje prepracované prvé dve hry Advance Wars; WarioWare: Get It Together! najnovšia hra z bláznivej (a zábavnej) série WarioWare; a Game & Watch: The Legend of Zelda, inšpirovaná systémami Game & Watch, ktorá obsahuje prvé tri hry zo série Legend of Zelda.

Odhalený bol ďalší bojovník z DLC k hre Super Smash Bros. Ultimate Fighters Pass Vol. 2* - Kazuya Mishima zo série TEKKEN. Počas prezentácie Nintendo Direct mal premiéru aj teaser na pokračovanie The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ktorý predstavoval gameplay a nový svet vysoko nad kráľovstvom Hyrule.
Odhalených bolo aj niekoľko zaujímavých hier od partnerov z radov vývojárov a vydavateľov, vrátane Mario + Rabbids Sparks of Hope od Ubisoftu, pokračovania hry Mario + Rabbids Kingdom Battle; Shin Megami Tensei V, ďalšieho titulu z úspešnej RPG série Shin Megami Tensei, ktorú vyvinula spoločnosť Atlus a v Európe vydalo Nintendo; a troch hier zo série Life is Strange od spoločnosti SQUARE ENIX, vrátane najnovšej hry Life is Strange: True Colors.

Viac informácií o ďalších novinkách z prezentácie Nintendo Direct nájdete nižšie:

 • Metroid Dread: Prvá 2D Metroid hra s novým príbehom po 19 rokoch vyjde ešte tento rok na konzole Nintendo Switch. Metroid Dread je priamym pokračovaním hry Metroid Fusion z roku 2002 a uzatvára päťdielnu ságu o podivne prepletených osudoch lovkyne odmien Samus a Metroidov, ktorá začala pôvodnou hrou Metroid na NES. V tejto hre sa Samus vydáva sama na tajomnú, vzdialenú planétu, prenasledovaná novou mechanickou hrozbou: robotmi E.M.M.I. Získaním schopností sa hráči môžu vrátiť do oblastí, v ktorých už boli, a nájsť nové lokality a skryté vylepšenia klasickej hry Metroid. Preskúmajte rozsiahlu mapu, zničte robotov E.M.M.I a prekonajte strach, ktorý sužuje planétu v hre Metroid Dread. Hra vychádza na Nintendo Switch 8. októbra. Predobjednávky sú k dispozícii už teraz v obchode Nintendo eShop. Pri vydaní bude k dispozícii aj Metroid Dread Special Edition, ktorá obsahuje hru, SteelBook, 190-stranový 2D Metroid artbook a päť kariet s artworkami zo všetkých piatich dielov ságy. Nakoniec bude k dispozícii aj dvojbalenie novej figúrky Samus amiibo s jej oblekom z hry Metroid Dread a figúrky E.M.M.I. amiibo.
 • Sequel k hre The Legend of Zelda: Breath of the Wild: Nový teaser na hru pre Nintendo Switch ukázal hrateľnosť a rozsiahly svet zasadený vysoko nad kráľovstvo Hyrule. Pokračovanie hry The Legend of Zelda: Viac informácií sa dozvieme v budúcnosti.
 • Očakáva sa, že hra Breath of the Wild vyjde na Nintendo Switch v roku 2022.
 • Kazuya Mishima sa pridáva do boja:Hernú sériu Super Smash Bros. Ultimate sa pridáva k Min Minovi z ARMS, Stevovi a Alexovi z Minecraftu, Sephirothovi z FINAL FANTASY VII a Pyre/Mythre z Xenoblade Chronicles 2 a jedného zatiaľ neoznámeného bojovníka pridá Kazuya Mishima z bojovej série TEKKEN. Viac informácií o Kazuyovi vrátane presného dátumu vydania nájdete v špeciálnej videoprezentácii Masahiro Sakuraia 28. júna.
 • WarioWare: Get It Together!: V hre WarioWare: Get It Together! si môžete zahrať niekoľko menších hier ako Wario a jeho priatelia. Každá postava má špecifické schopnosti, čím si prispôsobíte spôsob hrania jednotlivých minihier. Prvýkrát v sérii môžu dvaja hráči hrať minihry spolu na jednej obrazovke pomocou dvoch ovládačov Joy-Con alebo bezdrôtového hrania s ďalšou konzolou a hrou. Podivná, divoká a šialená hra WarioWare: Get It Together! vyjde pre Nintendo Switch 10. septembra. Predobjednávky sú k dispozícii v obchode Nintendo eShop.
 • Mario + Rabbids Sparks of Hope: Mario a jeho priatelia sa opäť spoja s Rabbids, aby obnovili poriadok v galaxii! Objavte planéty s podivnými obyvateľmi a ešte podivnejšími tajomstvami a zastavte záhadné zlo, ktoré pohlcuje celý vesmír. Mario + Rabbids Sparks of Hope bude k dispozícii pre konzolu Nintendo Switch v roku 2022. Pre hráčov, ktorí by si chceli zahrať pôvodnú hru Mario + Rabbids Kingdom Battle, je v súčasnosti v obchode Nintendo eShop na konzole Nintendo Switch do 27. júna zľava 75 %.
 • Shin Megami Tensei V: V najnovšom prírastku úspešnej RPG série Shin Megami Tensei hráte za stredoškoláka, ktorý musí využiť svoje nové schopnosti v boji s pustatinou plnou démonov pomocou systému, v ktorom je hľadanie slabín nepriateľov hlavným spôsobom, ako vykonávať silné kombá. Hoci sú démoni vašimi protivníkmi, niektorí z nich môžu byť užitočnými spojencami, ktorí s vami po chvíli vyjednávania budú bojovať v upadajúcom svete. Ako sa bude vyvíjať váš osud? Zistite to v hre Shin Megami Tensei V, ktorú spoločnosť Nintendo vydá v Európe exkluzívne pre konzolu Nintendo Switch 12. novembra.
 • Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp: Velte armáde v strategických ťahových bojoch ako taktický poradca oranžovej hviezdnej armády. Tvoje skúsenosti sú potrebné na presúvanie pozemných, vzdušných a námorných jednotiek po bojisku a ovládnutie bitky pomocou mocných schopností. Porážajte nepriateľské jednotky a dobývajte mestá a základne, aby ste zvíťazili. Dávajte pozor na meniaci sa terén a počasie, keď budete presúvať svoje jednotky v dvoch kampaniach, ktoré prerozprávajú udalosti Advance Wars a Advance Wars 2: Black Hole Rising. Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp vyjde na Nintendo Switch 3. decembra.
 • Game & Watch: The Legend of Zelda: Toto retro inšpirované malé zariadenie Game & Watch obsahuje tri klasiky zo série Legend of Zelda- The Legend of Zelda,Zelda II: Zelda: Link's Awakening - plus špeciálna verzia klasickej hry Game & Watch Vermin s Linkom ako hrateľnou postavou. Súčasťou hry Game & Watch: The Legend of Zelda, ktorá vyjde 12. novembra, sú aj hrateľné digitálne hodiny s motívom The Legend of Zelda a stopky s motívom Zelda II: The Adventure of Link.
 • Mario Party Superstars: Je čas na legendárnu kolekciu herných dosiek a minihier Mario Party! Mario Party Superstars obsahuje päť klasických herných dosiek z éry Nintenda 64 a kolekciu 100 minihier naprieč celou sériou Mario Party - navyše všetky herné režimy možno hrať online!** Mario Party Superstars vyjde na Nintendo Switch 29. októbra.
 • MONSTER HUNTER STORIES 2: Wings of Ruin: Priprav sa na jazdu svojho života s príšerami za spoločníkov po boku v RPG dobrodružstve MONSTER HUNTER STORIES 2: Wings of Ruin. Preskúmajte rozmanité krajiny, zbierajte materiály, vyrábajte predmety na cestu a bojujte v ťahových bitkách. Potrebujete trochu extra sily pre príšery? Spojte sa na kooperatívne úlohy a bitky s priateľmi. Od 25. júna si zahráte bezplatnú demoverziu a 9. júla, keď hra vyjde na Nintendo Switch, si budete môcť ukladanie preniesť do plnej hry.
 • Life is Strange: True Colors: Hra Life is Strange: V hre True Colors sa rozpráva príbeh Alex, mladej ženy, ktorá má nadprirodzenú schopnosť absorbovať a ovládať silné emócie iných. Zažite napínavý príbeh hry a robte morálne rozhodnutia hneď po jej vydaní na Nintendo Switch 10. septembra.
 • Life is Strange Remastered Collection: Zažite oceňovanú hru Life is Strange spolu s jej prequelom Life is Strange: Before the Storm s remastrovanou grafikou. Obe hry s ich strhujúcimi príbehmi a nezabudnuteľnými postavami vyjdú na Nintendo Switch prvýkrát ako jeden komplet - Life is Strange Remastered Collection - ešte tento rok.
 • Super Monkey Ball Banana Mania: Viac ako 300 s láskou pretvorených úrovní a bludísk. 12 zábavných minihier a úžasná zostava postáv sa vracia do svetov Super Monkey Ball v tejto remastrovanej verzii pôvodných kultových Super Monkey Ball hier - s perfektným načasovaním na 20. výročie obľúbenej série. Super Monkey Ball Banana Mania prichádza na Nintendo Switch 5. októbra.
 • Danganronpa S: Ultimate Summer Camp: Obľúbené postavy zo série Danganronpa sú pripravené na leto v novej hre Danganronpa S: Ultimate Summer Camp. Preskúmajte ostrov Jabberwock a rozvíjajte svoje danganské postavy, zarábajte peniaze z bitiek a vylepšujte svoje vybavenie, aby ste mohli poraziť bossov a postúpiť na ďalší ostrov. Preskúmaj tropické letovisko v hre Danganronpa S: Ultimate Summer Camp, ktorá vyjde ešte tento rok.
 • Danganronpa Decadence: Tri klasické hry zo série Danganronpa sa objavia aj na Nintendo Switch. Fyzická kolekcia obsahuje hru Danganronpa: Danganronpa 2: Goodbye Despair Anniversary Edition, Danganronpa V3: Killing Harmony Anniversary Edition a najnovšiu hru Danganronpa S: Ultimate Summer Camp. Zahrajte si celú kolekciu alebo si hry zaobstarajte jednotlivo v obchode Nintendo eShop. Danganronpa Decadence vyjde na Nintendo Switch ešte tento rok.
 • Hyrule Warriors: Age of Calamity Expansion Pass: Zakúpením Hyrule Warriors: Age of Calamity Expansion Pass** za 19,99 € získajú hráči dve vlny DLC: Vlnu 1: Pulse of the Ancients 18. júna a Vlnu 2: Guardian of Remembrance koncom novembra. Pulse of the Ancients obsahuje nové typy zbraní, silných nepriateľov a ďalšie prvky, vrátane nového Strážcu, ktorý prešiel bojovými skúškami. Guardian of Remembrance prinesie nové popisy postáv, nové prostredia, hrateľné postavy a nové bojové schopnosti pre už hrateľné postavy.
 • Mario Golf: Super Rush: Po vydaní hry Mario Golf: Super Rush 25. júna čaká túto golfovú hru z hubového kráľovstva ešte veľa nového. V budúcnosti budú vychádzať bezplatné aktualizácie, ktoré budú obsahovať nové golfové ihriská a hrateľné postavy. Odpalisko je už takmer pripravené na náš príchod!
 • The Legend of Zelda: Skyward Sword HD: 16. júla vyjde na Nintendo Switch hra The Legend of Zelda: Skyward Sword HD, ktorá vás vezme na Linkovo lietajúce dobrodružstvo s HD grafikou a novými možnosťami ovládania. Samostatne budú od toho istého dňa k dispozícii na zakúpenie aj amiibo figúrky Zelda a Loftwing a ovládače Joy-Con s tematikou Master Sword a Hylian Shield.
 • Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2: Priprav sa na dve kultové skateboardové hry v novej remastrovanej HD podobe! Korčuľuj s dobovými hitmi pre Tonyho Hawka a množstvom nových a vracajúcich sa skejterov. Vezmite si so sebou tréningy so všetkými pôvodnými hernými režimami a súťažte lokálne alebo online** a predveďte svoje schopnosti ostatným skejterom. Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 vyjde na Nintendo Switch 25. júna.
 • Just Dance 2022: Priprav sa na tanec s najnovšou hrou Just Dance! Tento prírastok do série obsahuje 40 nových hitov, ako napríklad "Level Up" od Ciary, "Believer" od Imagine Dragons, "Run the World (Girls)" od Beyoncé a mnoho ďalších. Zatancujte si na viac ako 700 skladieb s predplatným Just Dance Unlimited. Jeden mesiac môžete hrať úplne zadarmo. Just Dance 2022 vyjde na Nintendo Switch 4. decembra.
 • Marvel's Guardians of the Galaxy: Cloud Version: Zošnuruj si Star-Lordove topánky, pretože ťa čaká divoká jazda vesmírom v hre Marvel's Guardians of the Galaxy. S nepredvídateľnými Strážcami po svojom boku budete prechádzať z jednej bláznivej situácie do druhej a známe postavy Marvelu budú bojovať o osud vesmíru. Marvel's Guardians of the Galaxy: Cloud Version vyjde na Nintendo Switch 26. októbra.
 • Two Point Campus: Vráť sa do zábavne očarujúceho sveta Two Point County! V tomto manažérskom simulátore si vybuduješ vlastný kampus, ktorý budeš riadiť podľa svojich predstáv. K dispozícii budete mať množstvo kreatívnych nástrojov, ktorými si môžete školu prispôsobiť a posunúť ju na vyššiu úroveň. Two Point Campus vychádza na Nintendo Switch budúci rok.
 • Worms Rumble: V tejto arénovej strieľačke rozdrvíš svojich nepriateľov v multiplatformovej bitke pre 32 hráčov**. Hraj denné výzvy, bojové režimy a sezónne udalosti, aby si zabodoval v rebríčkoch. Bojuj na novej mape Spaceport Showdown a vyskúšaj si nový outfit Patchwork Bear, ktorý je k dispozícii zadarmo počas prvých dvoch týždňov od vydania hry. Predobjednávky hry Worms Rumble sa začínajú dnes v obchode Nintendo eShop s 25% zľavou a hra sa na konzolu Nintendo Switch vkradne 23. júna.
 • Project Zero: Maiden of Black Water: V tomto hororovom dobrodružstve sa zbavíš duchov pomocou kamery obscury a odhalíš tajomstvá obklopujúce éterickú, ale smrtiacu horu Hikami. V tomto mrazivom príbehu vystupujú rôzni protagonisti, ktorí vám umožnia prežiť hru z rôznych perspektív. Táto verzia hry obsahuje aj nové kostýmy. Project Zero: Maiden of Black Water vyjde na Nintendo Switch ešte tento rok.
 • Cruis'n Blast: Arkádová hra Cruis'n Blast sa ponáhľa na konzolu Nintendo Switch. Hra je teraz prvýkrát dostupná na platforme "Cluster Buster". Pretekať spolu môžu až štyria hráči, takže si vyberte svoje obľúbené vozidlo a vydajte sa na cestu. Na výber máte z 23 vozidiel, od licencovaných superáut cez Monster Truck, tank až po jednorožce. Cruis'n Blast vyjde exkluzívne na konzolu Nintendo Switch na jeseň tohto roka.
 • DOOM Eternal DLC: Znič peklo v prvej dodatočnej kampani pre DOOM Eternal, The Ancient Gods - Part One. Čaká ťa hlbšia a náročnejšia bitka v boji proti najnovším hrozbám v ruinách zamorených démonmi a v daždivom teréne.
 • DRAGON BALL Z: KAKAROT + NOVÝ SET POWER AWAKENS: Prežite príbeh Gokua a ostatných bojovníkov Z v tejto akčnej RPG hre. Zahrajte si štyri ságy a postavte sa ikonickým nepriateľom. Preskúmajte svet, ktorý je len váš: pomáhajte obyvateľom, zbierajte ingrediencie a trénujte, aby ste dosiahli nové schopnosti. Súčasťou sú aj epizódy bitky so šéfmi "Nová sila sa prebúdza časť 1 a 2". DRAGON BALL Z: KAKAROT + A NEW POWER AWAKENS SET vyjde na Nintendo Switch 24. septembra.
 • Strange Brigade: Prebojuj sa cez armádu mumifikovaných príšer a vyrieš nebezpečné hádanky v zamorených ruinách v tejto dobrodružnej hre z pohľadu tretej osoby. Choď na to sám alebo sa spoj s ďalšími dobrodruhmi prostredníctvom lokálneho bezdrôtového kooperatívneho režimu alebo online**. Strange Brigade vyšla na Nintendo Switch krátko po prezentácii.
 • Astria Ascending: Fantastický svet Orcanonu na teba čaká! Pri skúmaní maľovaného sveta si prispôsobte svoj tím polobohov, aby ste mohli rozpútať ničivé útoky v zábavnom ťahovom boji. Astria Ascending vyjde na Nintendo Switch 30. septembra.

* Na hranie DLC je potrebná plná hra, ktorá sa predáva samostatne.

** Ak chcete využívať online služby, musíte si vytvoriť účet Nintendo a súhlasiť s podmienkami. Všetky práva sú vyhradené. Niektoré online služby nemusia fungovať vo všetkých krajinách. Hranie online si vyžaduje platené online členstvo.E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.