Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

9. 12. 2021, Nintendo, Switch, Tlačové správy
 

V týždni od 22. novembra sa v Európe predalo viac konzol Nintendo Switch ako v ktoromkoľvek predchádzajúcom týždni v rámci životného cyklu konzoly.

Konzola Nintendo Switch sa začala predávať už v marci 2017 a časom sa rozrástla na rodinu, ktorá zahŕňa konzoly Nintendo Switch, Nintendo Switch Lite a Nintendo Switch - OLED model. V súčasnosti zaznamenávame historicky najlepší predajný týždeň z hľadiska predaja v Európe, tento rekord bol dosiahnutý v nedávnom týždni od 22. novembra, ktorý zároveň prekonal predchádzajúci rekordný týždeň z novembra 2019.

K úspechu určite prispeli aj balíčky konzoly Nintendo Switch s hrou Mario Kart 8 Deluxe a trojmesačným členstvom v službe Nintendo Switch Online. Tento balík umožňuje priateľom a rodinám hrať kompatibilný titul online, pričom v jednom balíku nájdu všetko, čo potrebujú.

November tohto roka bol rekordným mesiacom aj z hľadiska predaja hier v Európe. V týždni od 15. novembra sa predalo najviac hier v doterajšej histórii konzol. Týchto rekordných sedem dní prekonalo doterajších sedem rekordných dní.

Dvojica hier Pokémon, Pokémon Brilliant Diamond a Pokémon Shining Pearl, zaznamenala obrovský úspech a len za prvý týždeň sa ich po celom svete predalo spolu viac ako šesť miliónov kusov.* Vo Francúzsku, Nemecku a Holandsku sa najnovšie dobrodružstvo Pokémon stalo najrýchlejšie predávanou hrou pre Nintendo Switch vôbec.

Nedávno vydané hry na Nintendo Switch zahŕňajú hry Metroid Dread, Mario Party Superstars, Wario Ware: Get It Together!, Pokémon Brilliant Diamond a Pokémon Shining Pearl a Big Brain Academy: Brain vs. Brain. Nintendo Switch je domácou konzolou pre širokú škálu titulov všetkého druhu, napríklad meno Animal Crossing: Animal Crossing: New Horizons, Mario Kart 8 Deluxe, The Legend of Zelda: V tomto prípade sa jedná o hry: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey, Super Smash Bros. Ultimate, Fortnite, Minecraft a MONSTER HUNTER RISE.

*Zaznamenaný predaj prostredníctvom interných údajov spoločnosti Nintendo. Predané hry zahŕňajú predaj fyzických aj digitálnych verzií.E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.