Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

14. 9. 2018, Nintendo, Switch, Tlačové správy
 

V novom Nintendo Direct Nintendo odhalilo, že nové hry z dvoch ich hlavných franšíz sú momentálne vo vývoji pre Nintendo Switch. Animal Crossin g pre Nintendo Switch (pracovná verzia titulu), čo je nová hlavná hra zo série Animal Crossing, a Luigi's Mansion 3 (pracovná verzia titulu) prídu exkluzívne na Nintendo Switch v roku 2019. Videoprezentácia tiež odhalila nový Super Smash Bros. Ultimate Bundle pre Nintendo Switch. Ak si chcete pozrieť celý záznam Nintendo Direct, navštívte jeho oficiálnu stránku.

Prezentácia Nintendo Direct tiež predstavila rozmanitú ponuku hier, ktoré prídu na Nintendo Switch, vrátane rozsiahlej kolekcie hier FINAL FANTASY, HD remaku populárnej hry Katamari Damacy a adaptácií špičkových stolových a kartových hier ako Carcassonne a Pandemic.

Ak sa vám to zdá málo, Nintendo Direct odhalil aj detaily o platenej službe Nintendo Switch Online, ktorá bude spustená 19. septembra, ukázal výber hier pre Nintendo 3DS a oznámil ďalšie detaily o predtým predstavených hrách, ako napríklad Yoshi's Crafted World, DAEMON X MACHINA a Mega Man 11.

Novinky odhalené vo videu zahŕňajú:

Nintendo Switch

 • Animal Crossing pre Nintendo Switch (pracovná verzia titulu): Nová hlavná hra zo série Animal Crossing - prvá od Animal Crossing: New Leaf, ktorá debutovala na Nintendo 3DS v roku 2013 - má plánované vydanie na rok 2019 exkluzívne pre Nintendo Switch.
 • Isabelle sa pridáva do boja! Isabelle zo série Animal Crossing, ktorá si oddýchne od asistenčných starostí a celkovej roztomilosti, prichádza do Super Smash Bros. ako hrateľná postava.
 • Luigi's Mansion 3 (pracovný názov): Ďalší diel strašidelnej série je momentálne vo vývoji a príde exkluzívne na Nintendo Switch v roku 2019.
 • Nintendo Switch Online: S Nintendo Switch Online získajú predplatitelia prístup k online hraniu, ukladaniu herných pozícií v coblakoch v podporovaných hrách, NES - rastúcej knižnici klasických hier pre predplatiteľov Nintendo Switch Online s podporou online hrania, špeciálnym ponukám a aplikácii pre smartfóny s funkciami, ktoré prinesú ešte viac zábavy v podporovaných hrách. Okrem Splatoon 2 budú hlasovú komunikáciu prostredníctvom aplikácie podporovať aj ďalšie hry, vrátane Mario Kart 8 Deluxe, ARMS a Mario Tennis Aces. Majitelia Nintenda Switch sa po spustení služby 19. septembra nestanú automaticky jej predplatiteľmi, ale budú si musieť zakúpiť individuálne alebo rodinné predplatné, aby si mohli užívať online hranie v hrách, ktoré to vyžadujú. Viac informácií o službe nájdete na http://www.nintendo.co.uk/switchonline. K dispozícii bude aj bezplatná sedemdňová skúšobná verzia. Počas spustenia služby bude k dispozícii 20 hier pre NES vrátane Super Mario Bros. 3, The Legend of Zelda a novo oznámeného Pro Wrestlingu - dostupného prvýkrát od jeho vydania v roku 1987. K dispozícii bude aj ľadový hokej, pričom ďalšie hry budú priebežne pribúdať.
 • Nintendo Entertainment System ovládače: Hranie Nintendo Entertainment System hier dostupných na Nintendo Switch Online bude ešte autentickejšie s novými bezdrôtovými Nintendo Entertainment System ovládačmi, ktoré sú dostupné len pre predplatiteľov Nintendo Switch Online. Táto prerábka pôvodných, ikonických ovládačov NES sa bude predávať v balení dvoch kusov za 59,99 EUR a nabíjať sa bude pripojením k dokovacej konzole Nintendo Switch. Predobjednať si ich bude možné od 19. septembra. Viac informácií nájdete na http://nintendoswitchonline.nintendo.co.uk/
 • New Super Mario Bros. U Deluxe: Mario, Luigi a Toad sa vracajú ako hrateľné postavy a pridávajú sa k nim Nabbit a Toadette, ktorí sa môžu premeniť na novú postavu Peachette zozbieraním Super Crown, čo ponúka nové spôsoby hrania pre nováčikov spolu s rodinou a priateľmi. New Super Mario Bros. U Deluxe bude v základnej hre obsahovať aj New Super Luigi U, prvú plošinovku s Luigim v hlavnej úlohe. Obe hry majú úžasných 164 úrovní, ktoré čakajú na dokončenie.
 • Yoshi's Crafted World: Hrajte za roztomilého Yoshiho, ktorý v tomto novom plošinovkovom dobrodružstve pre Nintendo Switch cestuje svetom postaveným z bežných predmetov, ako sú krabice alebo papierové poháre. Po dokončení úrovne sa hráči môžu vrátiť na začiatok cez "druhú stranu", ktorá skrýva ďalšie tajomstvá čakajúce na odhalenie. Yoshi's Crafted World vyjde pre Nintendo Switch na jar 2019.
 • Nintendo Switch Super Smash Bros. Ultimate edition. Ultimate a kód na stiahnutie hry. Switch Super Smash Bros. Ultimate edition vyjde 16. novembra (kód na stiahnutie bude možné uplatniť až v deň vydania hry 7. decembra)
 • FINAL FANTASY Extravaganza: HD verzia najpopulárnejších hier všetkých čias FINAL FANTASY prichádza na Nintendo Switch. Zoznam zahŕňa FINAL FANTASY VII, FINAL FANTASY XII: The Zodiac Age, FINAL FANTASY IX, FINAL FANTASY X a FINAL FANTASY X-2. Je to vôbec po prvýkrát, čo sa tieto hry FINAL FANTASY objavili na konzole Nintendo. Okrem toho bude FINAL FANTASY XV Pocket Edition HD čoskoro k dispozícii na stiahnutie v Nintendo eShope na Nintendo Switch a v blízkej budúcnosti sa na Nintendo Switch objavia ďalšie tri hry zo sveta FINAL FANTASY: 6. novembra vychádza Enhanced Edition WORLD OF FINAL FANTASY MAXIMA, Chocobo's Mystery Dungeon EVERY BUDDY! vyjde túto zimu a kooperatívna hra pre Nintendo GameCube, FINAL FANTASY CRYSTAL CHRONICLES Remastered Edition s podporou online multiplayeru a bez potreby prepojovacieho kábla vyjde na Nintendo Switch v roku 2019.
 • TOWN (pracovná verzia titulu): GAME FREAK, vývojár stojaci za sériou Pokémon, pracuje na novej RPG hre exkluzívne pre Nintendo Switch. V hre TOWN sa hráči musia vyzbrojiť a pripraviť na obranu svojej dediny pred inváziou príšer. TOWN vyjde pre Nintendo Switch v priebehu roka 2019.
 • Super Mario Party: V novo odhalenom režime Sound Stage si až štyria hráči zatrasú ovládačom Joy-Con do rytmu, zatiaľ čo režim River Survival prináša prvý kooperatívny režim až pre 4 hráčov. K dispozícii je tiež 80 nových minihier, Challenge Road pre jedného hráča, minihernú rukavicu Online Mariothon a mnoho ďalšieho. Super Mario Party vychádza pre Nintendo Switch 5. októbra a je k dispozícii na predobjednanie v obchode Nintendo eShop a na oficiálnej stránke Super Mario Party. Za nákup získate dvojnásobok zlatých bodov.
 • Pokémon: Let's Go, Pikachu! a Pokémon: Let's Go, Eevee! Počas tvojich dobrodružstiev ti tvoj pokémoní partner (Pikachu alebo Eevee) môže pomôcť prekonať prekážky pomocou tajných techník. Tieto schopnosti môže použiť len váš pokémoní partner, napríklad pokácať strom, cestovať cez vodu alebo sa poháňať vzduchom. Obe hry vyjdú exkluzívne pre Nintendo Switch 16. novembra. Balíček, ktorý bude k dispozícii v ten istý deň, obsahuje konzolu Nintendo Switch ozdobenú siluetami Pikachu a Eevee, špeciálne ovládače Pikachu a Eevee Joy-Con, dokovaciu stanicu Nintendo Switch s farebnými kresbami Pikachu a Eevee, predinštalovanú verziu hry Pokémon: Let's Go, Pikachu! alebo Pokémon: Let Go, Eevee! a ovládač Poké Ball Plus.
 • Katamari Damacy REROLL: Noví fanúšikovia si môžu zahrať HD remaster kritikmi oceňovanej klasiky Katamari Damacy, ktorá prichádza na Nintendo Switch s HD rumble, pohybovým ovládaním a podporou multiplayeru s ovládačmi Joy-Con. Katamari Damacy REROLL vyjde v obchode Nintendo eShop túto zimu.
 • Asmodee Digital: Asmodee Games od decembra prináša na Nintendo Switch adaptácie populárnych kartových a stolových hier ako Carcassonne, The Lord of the Rings: Living Card Game, Pandemic, Munchkin a Settlers of Catan.
 • DAEMON X MACHINA: V tejto štýlovej akčnej hre odhalenej na E3 sa svet a jeho obyvatelia ocitli na pokraji vyhynutia. Hráč môže ako žoldnier ovládať špeciálny oblek s názvom Arsenal a postaviť sa uniknutej umelej inteligencii. Porazte nepriateľov a zbierajte súčiastky, ktorými sa môžete vybaviť za pochodu alebo ich priniesť späť na základňu a vyrobiť si nové vybavenie. Používajte sofistikované stratégie na prepínanie medzi zbraňami na boj zblízka a kanónmi alebo pristávajte a bojujte na zemi, aby ste získali výhodu v boji. DAEMON X MACHINA vychádza na Nintendo Switch v roku 2019.
 • Balík Capcom Beat 'Em Up: Niektoré z najlepších arkádových hier od Capcomu ako Final Fight, Captain Commando a Knights of the Round prichádzajú na Nintendo Switch s podporou online alebo lokálneho multiplayeru až pre 4 hráčov. Zoznam obsahuje aj hry, ktoré nikdy nevyšli na domácich konzolách, ako napríklad Armored Warriors a Battle Circuit. Balík hier sa objaví v obchode Nintendo eShop 18. septembra.
 • Cities: Skylines: obľúbená strategická hra na budovanie miest, v ktorej sa staráte o rozvoj mesta, rozdeľujete zdroje, zlepšujete kvalitu života, podporujete podnikanie a usilujete sa o rast, je teraz dostupná v Nintendo eShope pre Nintendo Switch.
 • Civilization VI: Táto oceňovaná ťahová stratégia prinesie v deň vydania, 16. novembra, na Nintendo Switch exkluzívny bezdrôtový multiplayer pre 4 hráčov.
 • Mega Man 11: Mega Man 11 príde na Nintendo 2. októbra. Bezplatná demoverzia je k dispozícii už dnes v obchode Nintendo eShop. Okrem toho budú môcť hráči v plnej hre získavať užitočné predmety pomocou figúrok Mega Man amiibo zo série Super Smash Bros.
 • Aktualizácia 4. verzie hry Splatoon 2: Dnes prichádza do hry Splatoon 2 prvá sada zbraní z kolekcie Kensa ako súčasť aktualizácie 4.0. Tieto známe zbrane sú namaľované štýlovými jednofarebnými vzormi. Okrem toho prichádzajú aj významné zmeny pre Splatfest. Začiatkom októbra prinesie verzia 4.1 novú mapu, nové trate a ďalšie zbrane z kolekcie Kensa vrátane nových ponoriek a špeciálnych zbraní.
 • Aktualizácia Mario Tennis Aces verzia 2.0: Po stiahnutí aktualizácie pre túto akčnú športovú hru dňa 19. septembra získajú hráči prístup k novému online kooperatívnemu režimu, v ktorom sa môžu spoločne zúčastniť časovo obmedzených misií. Dokončite misie, kým sú k dispozícii, a získajte špeciálne obleky, alternatívne farebné schémy pre svojich hráčov a ďalšie. Pripravte sa aj na nové postavy ako Birdo, Shy Guy, Koopa Paratroopa a Petey Piranha.
 • Diablo III: Eternal Collection: Verzia legendárnej akčnej RPG hry pre Nintendo Switch vyšle hráčov na cestu po Sanctuary, kde budú čeliť armádam pekla a sim oc zhrabnúť skvelú korisť ako jedno zo siedmich povolaní. Až 4 hráči môžu hrať spolu prostredníctvom lokálneho alebo online multiplayeru. Verzia pre Nintendo Switch obsahuje aj exkluzívne brnenie Legend of Ganondorf a je kompatibilná so všetkými figúrkami amiibo. Diablo III: Eternal Collection vychádza 2. novembra.
 • Starlink: Battle for Atlas: Urob vývrtku a poraz Wolfa v misiách Star Fox exkluzívne pre verziu pre Nintendo Switch. Starlink: Battle for Atlas vychádza na Nintendo Switch 16. októbra.
 • Dve RPG hry sú na ceste! Fanúšikovia, ktorí milujú RPG hry a chcú ich hrať kedykoľvek a kdekoľvek, majú šťastie. Hra The World Ends with You -Final Remix- od spoločnosti SQUARE ENIX vychádza 12. októbra a Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country prichádza do Xenoblade Chronicles 2 14. septembra a 21. septembra sa dostane do obchodov ako samostatné krabicové vydanie.
 • Warframe: Noví fanúšikovia sa môžu pridať k viac ako 38 miliónom hráčov vo voľne dostupnej kooperatívnej vesmírnej nindža akcii Warframe, ktorá príde na Nintendo Switch 20. novembra.
 • Just Dance 2019: S Just Dance na Nintendo Switch nemajú hráči žiadnu výhovorku, aby sa doma, uprostred parku alebo dokonca u zubára neroztancovali do rytmov Camily Cabello, Bruna Marsa a Cardi B. Just Dance vás roztancuje 26. októbra.
 • EA SPORTS FIFA 19: Hra EA SPORTS FIFA 19 sa vyznačuje rýchlym tempom. Natiahni sa a priprav sa na kopanie, keď hra 29. septembra dorazí na Nintendo Switch.
 • Team Sonic Racing: Team Sonic Racing vyjde pre Nintendo Switch túto zimu.
 • NBA 2K19: Najlepšie hodnotená basketbalová simulácia sa vracia na Nintendo Switch s hrou NBA 2K19, ktorá je dostupná už teraz.

NBA 2K Playgrounds 2: Priprav sa na súboje v tejto populárnej arkádovej hre NBA.

NBA 2K Playgrounds 2 vychádza na jeseň tohto roka na Nintendo Switch.

 • LEGO DC Super-Villains: Prečo tak vážne? Zahraj si za Jokera, Harley, Lexa Luthora a ostatných najhorších zloduchov v hre LEGO DC Super-Villains, ktorá príde na Nintendo Switch 19. októbra.

Nintendo 3DS

 • Kirby's Extra Epic Yarn: Wii hit sa dostáva na Nintendo 3DS. Všetky pôvodné úrovne sú prítomné, ale Nintendo 3DS má niečo navyše - napríklad možnosť vytvárať väčšie klbká vlny, privolať vietor zbierajúci koráliky alebo hrať dva nové režimy so známymi postavami King Dedede a Meta Knight. Vydanie hry Kirby's Extra Epic Yarn je naplánované na rok 2019 pre systémy rodiny Nintendo 3DS.
 • Mario and Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey: Jedna z kritikmi najviac chválených hier zo série Mario & Luigi RPG sa dočká remaku pre Nintendo 3DS. Okrem vylepšenej grafiky a hrateľnosti sa môžete tešiť na nový príbeh Bowsera Jr. pri budovaní armády formácií, podpore svojich spojencov a spôsobovaní všeobecného chaosu (v tom najlepšom zmysle slova). 25. januára Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey dokáže, že dve dobrodružstvá sú viac ako jedno.
 • Luigi's Mansion: Dvaja hráči, každý s vlastnou hrou, môžu spoločne objavovať a chytať duchov v Luigi's Mansion, remake klasickej hry pre GameCube na Nintendo 3DS. Táto nová verzia obsahuje podporu pre amiibo - priloženie jedného zo 4 kompatibilných odhalí, kde sa skrýva Boo a vylieči Luigiho, keď sa rozpráva s Toadom, a ďalšie. Luigi's Mansion sa dostane na trh rodiny systémov Nintendo 3DS 19. októbra.
 • YO-KAI WATCH BLASTERS: Či už ste prisahali vernosť Červenému mačaciemu zboru alebo Bielemu psiemu oddielu, v YO-KAI WATCH BLASTERS sa hráči môžu spojiť s priateľmi lokálne alebo online v najakčnejšej hre v sérii. Bezplatná aktualizácia "Moon Rabbit Crew", ktorá vyjde 27. septembra, pridá nové misie, nové oblasti na preskúmanie, nových Yo-kai, ktorých môžete spoznať, a samozrejme nových Big Boss Yo-kai. YO-KAI WATCH BLASTERS: Red Cat Corps a YO-KAI WATCH BLASTERS: White Dog Squad sú už v predaji.

Ak si chcete pozrieť celý Nintendo Direct, navštívte oficiálnu stránku Nintendo DirectE-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.