Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

3. 9. 2020, Nintendo, Switch, Tlačové správy
 

Mario prešiel dlhú cestu od skoku na prvého Goombu v prvej úrovni prvého sveta pôvodnej hry Super Mario Bros. Teraz, 35 rokov od vydania hry v Japonsku, sa objavuje v hrách na konzole Nintendo Switch. Okrem toho prepožičiava svoju "tvár" značkám ako LEGO, Kinder Joy, Monopoly a dokonca hostí Super Mario Splatfest v Splatoon 2.

V nedávnej video prezentácii Direct spoločnosť Nintendo opísala niekoľko hier, produktov a herných udalostí, ktoré sa objavia pri príležitosti 35. výročia Super Mario Bros. Odhalené boli hry pre zariadenia rodiny Nintendo Switch, ako napríklad Super Mario 3D All-Stars, kolekcia troch Super Mario hier pre modernú éru: Super Mario 64, Super Mario Sunshine a Super Mario Galaxy; Super Mario Bros. 35, online bitka pre 35 hráčov vo svete pôvodnej hry Super Mario Bros. a Super Mario 3D World + Bowser's Fury, vylepšená verzia hry Super Mario 3D World, ktorá pôvodne vyšla na Wii U.

Okrem toho

Direct odhalil ďalšie novinky Super Mario, ktoré vyjdú ešte tento rok, ako napríklad Mario Kart Live: Home Circuit, ktorá prináša zábavu zo série Mario Kart do reálneho sveta pomocou konzoly Nintendo Switch a bude obsahovať skutočné ovládanie automobilov, vydanie klasickej hry Super NES Super Mario All-Stars na Nintendo Switch Online dnes*: a nový produkt Nintendo s názvom Game & Watch: Super Mario Bros, Game & Watch, malé herné zariadenie inšpirované retro štýlom, ktoré možno použiť na hranie pôvodných hier Super Mario Bros, Super Mario Bros: The Lost Levels a Ball.

Súhrn najdôležitejších udalostí:

 • Super Mario 3D All-Stars: Optimalizované 3D verzie hier Super Mario 64, Super Mario Sunshine a Super Mario Galaxy budú vydané na Nintendo Switch v jednej kolekcii. Hry boli optimalizované tak, aby bolo hranie na konzole Nintendo Switch plynulejšie a mali vyššie rozlíšenie ako ich pôvodné verzie. Super Mario 3D All-Stars obsahuje aj režim hudobného prehrávača na prehrávanie hudby a skladieb z týchto troch hier. Hráči môžu počúvať hudbu na konzole Nintendo Switch aj pri vypnutej obrazovke. Hra Super Mario 3D All-Stars vyjde pre zariadenia z rodiny Nintendo Switch 18. septembra. Balená verzia softvéru bude k dispozícii len obmedzený čas a digitálna verzia bude k dispozícii len do konca marca 2021. Super Mario 3D All-Stars si môžete predobjednať už dnes na Nintendo eShope.
 • Mario Kart Live: Home Circuit: prináša zábavu zo série Mario Kart do reálneho sveta. Spolupráca spoločností Nintendo a Velan Studios vám umožní pretekať proti súperom v skutočných autách s konzolou Nintendo Switch alebo Nintendo Switch Lite. Auto reaguje na vylepšenia v hre a v reálnom svete, zastaví, keď do niečoho narazíte, a môže byť ovplyvnené rôznymi faktormi v závislosti od typu a okruhu pretekov. Hráči umiestnia brány okolo svojho domu a vytvoria si tak doma vlastnú špeciálnu trať, kde sú obmedzení len svojou fantáziou. Preteky proti Koopalingom v hre Grand Prix odomknú skiny na úpravu tratí a prevleky pre Maria a Luigiho. Hrajte v lokálnom multiplayeri*** až so štyrmi hráčmi. Hra Mario Kart Live: Home Circuit, ktorá je k dispozícii s Mariom alebo Luigim, vyjde 16. októbra.
 • Game & Watch: Super Mario Bros. Táto nová zberateľská hra bola inšpirovaná pôvodnými systémami Game & Watch, ktoré prvýkrát vyšli v 80. rokoch minulého storočia. Pôvodné vreckové zariadenie obsahovalo hru a dalo sa používať aj ako hodiny. Pôvodnej série Game & Watch sa celosvetovo predalo viac ako 43 miliónov kusov. Zariadenie Game & Watch: Super Mario Bros. obsahuje aj modernú podložku +Control Pad. Zariadenie možno použiť na hranie klasických hier, ako sú Super Mario Bros, Super Mario Bros: The Lost Levels (v Japonsku vydaná ako Super Mario Bros. 2) a špeciálna verzia hry Mario Ball. Hra a hodinky: Super Mario Bros. funguje aj ako hodiny s 35 skrytými prvkami, ktoré možno odhaliť, vrátane vstupov od Mariových priateľov a nepriateľov. Hra a hodinky: Super Mario Bros. Mario Mario sa na trh dostane 13. novembra.
 • Super Mario 3D World + Bowser's Fury: Multiplayerové šialenstvo prichádza na Nintendo! Táto vylepšená verzia hry Super Mario 3D World, ktorá pôvodne vyšla na konzole Wii U, obsahuje online* kooperatívnu hru a lokálny multiplayer plný kreatívnych úrovní. Viac informácií o tom, čo táto hra ponúka, sa dozviete neskôr. Super Mario 3D World + Bowser's Fury vyjde na Nintendo Switch 12. februára 2021, v rovnakom čase vyjdú aj nové amiibo figúrky Cat Mario a Cat Peach v spoločnom balení.
 • Super Mario Bros. 35: Vitajte v Super Mario Bros. ... s ďalšími 35 hráčmi! V tejto súťažnej online bojovej hre sa 35 hráčov pokúsi byť posledným žijúcim Mariom ... alebo na úteku. Porazení nepriatelia budú posielaní k ostatným hráčom, ale platí to aj naopak! Hráči môžu aktivovať špeciálne predmety, aby porazili svojich protivníkov. Super Mario Bros. 35 vyjde 1. októbra v digitálnej verzii exkluzívne pre členov Nintendo Switch Online*. Hra bude k dispozícii do 31. marca 2021.
 • Super Mario All-Stars: klasická hra pre Super NES, ktorá obsahuje vylepšené verzie Super Mario Bros 2, Super Mario Bros 2 a Super Mario Bros 3 so 16-bitovou grafikou, bude pridaná do katalógu hier Nintendo Switch Online už dnes*!
 • Udalosti k hre Super Mario: Od dnešného dňa až do marca 2021 sa bude rôznymi podujatiami oslavovať 35. výročie hry Super Mario Bros:
  • Od 9. septembra od 8.00 h SEČ do 23. septembra do 8.00 h SEČ sa bude konať Mario Kart Tour, na ktorej sa predstavia špeciálne postavy Mario (SNES) a Donkey Kong Jr (SNES) z pôvodnej hry Super Mario Kart.****.
  • Koncom tohto roka bude pri príležitosti 35. výročia k dispozícii merchendise historických predmetov Super Mario. Tento tovar bude k dispozícii v oficiálnom obchode spoločnosti Nintendo vo Veľkej Británii.
  • Pri príležitosti 35. výročia sa v novembri objaví špeciálna Ninji Speedrun dráha pre Super Mario Maker 2.
  • V novembri a decembri bude k dispozícii Super Smash Bros. Ultimate online turnaj s predmetmi, úrovňami a bojovníkmi zo série Super Mario.
  • V januári 2021 očakávaj nový Splatfest s témou Super Mario Splatfest v Splatoon 2. Keď sa blíži Splatfest*****, k dispozícii budú aj My Nintendo Rewards vo forme príveskov na kľúče. V obchode My Nintendo si čoskoro budete môcť zakúpiť skutočné tričká Splatfest. Blížiaci sa Splatfest prináša jednu dôležitú otázku: Ktoré vylepšenie Super Maria uprednostňujete: zväčšenie pomocou Super Mushroom alebo nesmrteľnosť pomocou Super Star?
  • Tematické vylepšenia Super Mario budú k dispozícii v hre Animal Crossing: New Horizons v marci budúceho roka.

Produkty Super Mario:

Okrem udalostí a špeciálnych udalostí v známych hrách spoločnosti Nintendo je k dispozícii aj mnoho tematických Predmetov Super Mario:
 • Spoločenská hra Monopoly Super Mario Celebration od spoločnosti Hasbro je teraz v predaji po celom svete.
 • Produkty Kinder Joy Super Mario sú teraz v predaji.
 • Súprava LEGO Nintendo Entertainment System je teraz k dispozícii exkluzívne v predajniach LEGO a v oficiálnom obchode Nintendo vo Veľkej Británii, pričom niekoľko súprav LEGO Super Mario je k dispozícii u predajcov na celom svete

Aby vám neunikla žiadna z najnovších Super Mario noviniek, sledujte oficiálnu webovú stránku Super Mario Bros. 35th Anniversary a oficiálne konto Super Mario UK na Twitteri.E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.