Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

15. 2. 2019, Nintendo, Switch, Tlačové správy
 

V novej videoprezentácii Nintendo Direct spoločnosť Nintendo oznámila, že Super Mario Maker 2 - pokračovanie prelomovej pôvodnej hry - a štýlová prerábka The Legend of Zelda: Link's Awakening vyjdú ešte tento rok na Nintendo Switch. Nintendo tiež odhalilo ASTRAL CHAIN - novú akčnú hru od PlatinumGames exkluzívne pre Nintendo Switch.

Novinky na Nintendo Switch zahŕňajú nielen vychvaľované tituly ako Hellblade: Senua's Sacrifice a Bloodstained: Ritual of the Night. Vo videu sa tiež dozvedáme o pripravovaných hrách od Nintenda, ako sú Fire Emblem: Three Houses, Yoshi's Crafted World, DAEMON X MACHINA, MARVEL ULTIMATE ALLIANCE 3: The Black Order a mnoho ďalších. Na konzole Nintendo Switch sa objavia aj hry BOXBOY! + BOXGIRL! - ďalšia iterácia očarujúcej série logických plošinoviek, ktorá mieri do obchodu Nintendo eShop.

Od dnešného dňa majú majitelia konzoly Nintendo Switch prístup k prekvapivým novým titulom, ako je napríklad online puzzle festival pre 99 hráčov TETRIS® 99, klasické RPG od spoločnosti SQUARE ENIX FINAL FANTASY IX alebo nové kooperatívne DLC pre Captain Toad: Treasure Tracker a bezplatné demoverzie pripravovaných očakávaných hier.

Pre pozretie celého videa z Nintendo Direct navštívte: https://www.nintendo.co.uk/nintendodirect

Novinky, s ktorými sa vo videu stretnete, zahŕňajú:

 • Super Mario Maker 2: V tejto novej hre si hráči môžu vytvoriť vlastné vysnívané úrovne Super Mario. S prístupom k ešte väčšiemu množstvu nástrojov, predmetov a herných prvkov prichádza Super Mario Maker 2 exkluzívne na Nintendo Switch v júni tohto roku.
 • The Legend of Zelda: Link's Awakening: Táto konkrétna hra, pôvodne vydaná na Game Boy pred viac ako 25 rokmi, sa stala jednou z najobľúbenejších hier série Legend of Zelda. Teraz sa vracia v modernej reimaginácii, v ktorej hráči cestujú na tajomný ostrov Koholint, aby sprevádzali Linka na nebezpečnej dobrodružnej ceste. Hra The Legend of Zelda: Link's Awakening vychádza exkluzívne na Nintendo Switch v roku 2019.
 • ASTRAL CHAIN: ASTRAL CHAIN je nová akčná hra od PlatinumGames pod vedením vývojára Takahisa Tauro, ktorý je známy najmä ako herný dizajnér hry NieR:Automata, a pod dohľadom tvorcu série Bayonetta Hideki Kamiya. Hráči spolupracujú ako členovia špeciálnej policajnej jednotky v multikultúrnej futuristickej metropole v úlohe špeciálnej živej zbrane Legion v akčnom systéme boja a prieskumu. Viac informácií o tejto exkluzívnej hre pre Nintendo Switch sa dozviete neskôr, ako sa bude blížiť dátum vydania. ASTRAL CHAIN vychádza exkluzívne na Nintendo Switch 30. augusta.
 • Fire Emblem: Three Houses: Black Eagles: Čierni orli. Zlaté jelene. Tri šľachtické domy, ktoré sú členmi Klerickej akadémie, elitného zariadenia, ktoré učí študentov používať zbrane, mágiu a špeciálne zručnosti. Ako učiteľ si vyberiete jeden z týchto domov a vediete jeho študentov v boji na život a na smrť v systéme štvorcových stratégií. Každý klan sa skladá z mnohých rôznych študentov, s ktorými sa môžete stretnúť a trénovať ich - každý z nich má vlastnú osobnosť a schopnosti. Študenti môžu medzi sebou komunikovať. Prehĺbenie ich vzťahov vedie k tomu, že spolupracujú na bojisku. Štandardná a limitovaná edícia Fire Emblem: Three Houses a Fire Emblem: Three Houses Limited Edition vyjde 26. júla exkluzívne na Nintendo Switch.
 • BOXBOY! + BOXGIRL!: Vitaj späť, BOXBOY! Fanúšikmi obľúbená logická séria je späť spolu s úplne novou hrou na Nintendo Switch. K dispozícii je 270 nových úrovní a nový kooperatívny režim, čo znamená, že hádanky teraz môžu riešiť dvaja hráči ako tím. A ako bonus hráči, ktorí hru dokončia, získajú prístup k novému dobrodružstvu s Qudym v hlavnej úlohe. Hra BOXBOY! + BOXGIRL! sa objaví v obchode Nintendo eShop 26. apríla.
 • TETRIS 99: Kultová logická hra TETRIS je tu, ale s online zážitkom ako nikdy predtým. V tejto ďalšej adaptácii série úrovňových hlavolamov bojuje 99 hráčov, kým nezostane len jeden. Členovia Nintendo Switch Online môžu súperiť o prvenstvo v tejto bezplatne stiahnuteľnej hre. Exkluzívna hra pre Nintendo Switch je k dispozícii na stiahnutie od dnešného dňa a hráči sa môžu tešiť na zápasy v nadchádzajúcich online udalostiach.
 • Bloodstained: Ritual of the Night: Pôvodná side-scrolling akčná hra opäť vstáva z popola v Bloodstained: Ritual of the Night. Hrajte za Miriam, nositeľku Alchymistickej kliatby, ktorá kradne schopnosti nepriateľov, ohýba gravitáciu a rúti sa cez prepracovaný hrad v hre rýchlosťou svetla. Fyzikálne zákony - a 2D side-scrollery - tu neplatia. Bloodstained: Ritual of the Night sa z temnoty vynorí už toto leto na Nintendo Switch.
 • Mortal Kombat 11: Nové aj klasické postavy sa vracajú v ešte brutálnejšej bojovej akcii v hre Mortal Kombat 11, ktorá sa na Nintendo Switch objaví 23. apríla.
 • Yoshi's Crafted World: Od dnešného dňa môžu majitelia konzoly Nintendo Switch zamieriť do obchodu Nintendo eShop a stiahnuť si bezplatnú demoverziu tejto umeleckej hry pred jej vydaním Yoshi's Crafted World 29. marca. V hre Yoshi's Crafted World môžu hráči preskúmavať úrovne v oboch smeroch, skúmať prednú aj zadnú časť úrovne v plti, solárnom aute a lietadle a zažiť množstvo nespútaných, prekvapivých herných scenárov. Hráči si môžu odomknúť 180 jedinečných kostýmov pre Yoshiho, ktoré si môžu obliecť za mince zozbierané v rôznych tajomných úrovniach.
 • Aktualizácia hry Captain Toad: Treasure Tracker a špeciálna epizóda DLC: Hádajte, kto je stále pripravený na dobrodružstvo? Aktualizácia je k dispozícii od dnešného dňa na stiahnutie zadarmo na konzolu Nintendo Switch pre Kapitan Toad: Treasure Tracker. Všetky úrovne v hre teraz podporujú nový kooperatívny režim pre dvoch hráčov. S druhým Toadom môžeš objavovať s kamarátom. A 14. marca do hry pribudne nové platené DLC, ktoré prinesie 18 nových výziev spolu s piatimi novými úrovňami a novými lesklými korunami, ktoré nájdeš v každej z úrovní. Hráči, ktorí si predplatia Captain Toad: Treasure Tracker - Special Episode DLC, ktoré je od dnešného dňa k dispozícii v obchode Nintendo eShop, získajú predčasný prístup k jednej z úrovní. Zvyšné úrovne budú k dispozícii 14. marca.
 • Super Smash Bros. Ultimateaktualizácia: Najrýchlejšie predávaná konzolová hra v histórii spoločnosti Nintendo je pripravená skočiť ešte vyššie vďaka aktualizácii Ver. 3.0, ktorá do hry príde zadarmo na jar tohto roku. Do konca apríla bude k dispozícii nový zápasník Joker z Persona 5. Joker, ktorý bol oznámený v decembri, je prvým zápasníkom z DLC Fighters Pass, ktoré rozšíri bohatý zoznam hráčov v hre. Hráči, ktorí chcú získať prístup k piatim bojovníkom z pripravovaného DLC, ďalším úrovniam a hudbe, si môžu zakúpiť Super Smash Bros. Ultimate Fighters Pass na https://www.smashbros.com. Ďalšie informácie o aktualizácii Ver. 3.0 a nadchádzajúcom obsahu Fighters Pass budú oznámené v budúcnosti. V roku 2019 sa tiež nezabudnite pozrieť na nové figúrky amiibo: Snake, Simon, Squirtle, Pokémon Trainer a Ivysaur.
 • Hellblade: Senua's Sacrifice: Víťaz viacerých ocenení za hru Hellblade: Senua's Sacrifice prichádza na konzolu Nintendo Switch. Vytvorená v spolupráci s neurológmi a tými, ktorí prešli psychózou. Hellblade: Senua's Sacrifice ponorí hráčov hlboko do mysle keltskej bojovníčky, ktorá sa vydáva hľadať a bojovať za dušu svojej zosnulej lásky. Hellblade:
 • Senua's Sacrifice vychádza na Nintendo Switch na jar tohto roku.
 • DAEMON X MACHINE: Už dnes do eShopu Nintendo Switch smerujú mechanickí piloti. Bezplatná demoverzia hry DAEMON X MACHINA s názvom "Prototype Missions" je teraz k dispozícii na stiahnutie, ale len na obmedzený čas. V deme sa hráči prebojujú štyrmi rôznymi misiami, v ktorých si môžu vyskúšať ovládanie hry a mechanické prispôsobenie. Po dokončení dema dostanú vybraní hráči e-mail s odkazom na online dotazník, v ktorom môžu producentovi Kenichirovi Tsukudovi a jeho vývojárskemu tímu poskytnúť spätnú väzbu k hre. DAEMON X MACHINA má plánovaný dátum vydania na Nintendo Switch v lete tohto roku.
 • MARVEL ULTIMATE ALLIANCE 3: The Black Order: Po desiatich rokoch sa MARVEL ULTIMATE ALLIANCE vracia s úplne novým príbehom a akciou až pre 4 hráčov... exkluzívne na Nintendo Switch! Zostavte si svoj vysnívaný tím z obrovského zoznamu superhrdinov vrátane ochrankyne vesmíru Captain Marvel. Hráči môžu zachraňovať svet sami alebo až so štyrmi hráčmi v TV režime, so 4 konzolami lokálne alebo online. Dynamické priblíženie vášho hrdinu vám umožní byť ešte bližšie k akcii. S novými úrovňami získajú vaše postavy nové schopnosti a budú môcť používať útoky Alliance Extreme. MARVEL ULTIMATE ALLIANCE 3: The Black Order vyjde na Nintendo Switch v lete 2019.
 • Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age - Definitive Edition: Si pripravený na veľkolepé dobrodružstvo, očarujúci príbeh a klasickú RPG hrateľnosť, ktorú si môžeš vziať na cesty? Táto rozšírená verzia kritikmi oceňovanej hry obsahuje rovnaký obsah ako originál, ale získava príbehy jednotlivých postáv, možnosť zvýšiť rýchlosť boja, plne orchestrálnu hudbu pre pláne a bitky a možnosť prepínať medzi HD a retro 16-bitovým vizuálom. Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age - Definitive Edition vyjde pre Nintendo Switch na jeseň 2019.
 • DRAGON QUEST BUILDERS 2: V tejto kombinácii RPG a kreatívnej hry hráči zbierajú materiály na výrobu zbraní a vybavenia a stavajú budovy alebo dokonca celé mestá. S pomocou majstrovského Malrotha a ďalších dedinčanov môžu skúmať rozľahlé ostrovy, hľadať úlohy alebo bojovať s príšerami a inými bossmi roztrúsenými po celom svete. Majitelia prvého dielu DRAGON QUEST BUILDERS na Nintendo Switch si budú môcť vyrobiť oblek legendárneho staviteľa a trón Dragonlorda. DRAGON QUEST BUILDERS 2 vyjde pre Nintendo Switch 12. júla 2019.
 • ONINAKI: V záujme zachovania princípov reinkarnácie musia hráči cestovať medzi Svetom živých a Záhrobím, aby zachránili stratené duše pred desivým osudom stať sa monštrom. V boji vám zachránené duše pomáhajú, dodávajú vám silu a nové schopnosti. ONINAKI vyjde pre Nintendo Switch v lete 2019.
 • Nové misie Star Fox v hre Starlink: Battle for Atlas: V apríli sa objaví aktualizácia pre Starlink: Battle for Atlas, ktorá do verzie hry pre Nintendo Switch pridá nové misie Star Fox. Hraj za Peppyho, Falca a Slippyho a pomôž poraziť Star Wolfových poskokov Andrewa, Pigma a Leona v sérii vzrušujúcich misií. Dodatočný obsah zahŕňa aj nové rasy vesmírnych lodí, misie pre frakcie a mnoho ďalšieho! Jarná aktualizácia hry Starlink: Battle for Atlas vyjde na Nintendo Switch v apríli 2019.
 • Disney TSUM TSUM FESTIVAL: Roztomilý Disney Tsum Tsum prichádza na Nintendo Switch s novou hrou! V hre Disney TSUM TSUM FESTIVAL musia hráči priradiť rovnaké Tsum Tsum, aby získali čo najvyššie skóre. Súťažiť alebo spolupracovať môžu až 4 hráči v lokálnom alebo online režime. Disney TSUM TSUM FESTIVAL vyjde na Nintendo Switch v roku 2019.
 • Rune Factory 4 Special a Rune Factory 5: Klasická RPG hra Rune Factory 4 bola práve remasterovaná pre Nintendo Switch. Rozprávaj sa s obyvateľmi, pestuj zeleninu a ovocie na farme, lov ryby, chovaj príšery a ovládaj zbrane a kúzla v tejto novej verzii hry. Rune Factory 4 Special dozrie na hranie na Nintendo Switch ešte tento rok, pričom novo oznámená Rune Factory 5 príde neskôr.
 • DELTARUNE: Nová hra od tvorcu Undertale, ktorá prichádza na Nintendo Switch. DELTARUNE Chapter 1, prvá kapitola hry, bude na stiahnutie zadarmo v obchode Nintendo eShop od 28. februára 2019.
 • FINAL FANTASY VII: Vráť sa do Midgaru v jednej z najikonickejších RPG hier všetkých čias, keď si FINAL FANTASY VII nájde cestu na Nintendo Switch 26. marca 2019.
 • FINAL FANTASY IX: Noví hráči majú šancu zamilovať sa do Vivi rovnako ako zvyšok sveta, keď sa dnes na eShope Nintendo Switch objaví obľúbené RPG FINAL FANTASY IX.
 • Chocobo's Mystery Dungeon KAŽDÝ BUDÚCI!: KWEH! Najnovšia hra zo série Chocobo's Mystery Dungeon príde na Nintendo Switch 20. marca 2019.
 • Dead by Daylight: Dead by Daylight je hororová hra s asymetrickým multiplayerom, v ktorej sa jeden hráč ujme úlohy vraha a štyria ďalší hráči sa ujmú úloh preživších, ktorí sa snažia uniknúť zajatiu a smrti. Verzia pre Nintendo Switch obsahuje množstvo máp, postáv a kozmetických predmetov, ako aj hlboký systém postupu. Dead by Daylight sa na Nintendo Switch vkradne na jeseň 2019.
 • Assassin's Creed III Remastered: Prvýkrát na Nintendo Switch si môžeš vyskúšať Assassin's Creed III s oprášenou hrateľnosťou a novými funkciami prispôsobenými konzole, ako je pohybové mierenie a podpora dotykovej obrazovky. Okrem všetkých DLC bude súčasťou aj samostatná hra Assassin's Creed Liberation Remastered. Assassin's Creed III Remastered vyjde na Nintendo Switch 21. mája 2019.
 • Unravel Two: Ovládaj dve roztomilé postavičky z priadze a rieš hádanky v hre Unravel Two. Hraj za obe postavy v singleplayeri alebo sa spoj s kamarátom v lokálnej kooperácii. Unravel Two vychádza na Nintendo Switch 22. marca 2019.
 • GRID Autosport: GRID Autosport prichádza na Nintendo Switch plný vysokorýchlostných zážitkov, realistického jazdného modelu a obtiažnosti, ktorá sa prispôsobuje schopnostiam hráča. Hráči sa budú cítiť ako skutoční pretekári, keď si sadnú za volant najrýchlejších áut, aby vyhrali najslávnejšie motoristické preteky od prestížneho okruhu Spa-Francorchamps až po úzke uličky Barcelony. Táto verzia hry obsahuje všetky DLC so 100 autami, 100 okruhmi a ďalšími vítanými novinkami, ako je podpora pohybového ovládania alebo vlastné nastavenia ovládania. GRID Autosport vychádza na Nintendo Switch v lete 2019.


E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.