Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

1. 11. 2018, Nintendo, Switch, Tlačové správy
 

V záverečnom Super Smash Bros. Ultimate videoprezentácie Nintendo Direct, ktorá bola zverejnená pred vydaním hry 7. decembra exkluzívne pre Nintendo Switch, Nintendo ukázalo mnoho nových režimov, bojovníkov a herných možností pre masívnu crossoverovú videohru, vrátane podrobností o pripravovaných DLC. Po odhalení nových bojovníkov Kena zo série Street Fighter a Incineroara zo série Pokémon sú už známi všetci bojovníci - 74 z nich! Vďaka DLC oznámeným vo videoprezentácii bude k dispozícii ešte viac bojovníkov, arén a hudobných skladieb.

Ak si chcete pozrieť celé video Nintendo Direct, navštívte Stránku Nintendo Direct.

Nintendo tiež oznámilo novú ponuku pre fanúšikov, ktorí získajú digitálnu verziu hry skôr. Členovia My Nintendo, ktorí si zakúpia Super Smash Bros. Ultimate na Nintendo eShope, môžu získať dvojnásobok bežného počtu zlatých bodov. Táto limitovaná ponuka vyprší v nedeľu 9. decembra.

Medzi najdôležitejšie momenty z videa patria:

 • HadoKEN!: Zo série Street Fighter, nový prírastok do hry Super Smash Bros. Ultimate pridáva Ryovho rivala Kena v podobe echo bojovníka. Kenova podoba je inšpirovaná hrou Super Street Fighter II Turbo. Napriek niektorým pohybom podobným Ryuovým je Ken o niečo rýchlejšia postava a má inak tvarovaný Hadoken.
 • Incineroar: Posledným bojovníkom, ktorý sa pripojil k boju pred vydaním hry, je Incineroar, evolúcia Littena, ktorý sa prvýkrát objavil v hrách Pokémon Sun a Pokémon Moon. Incineroar používa profesionálne wrestlingové pohyby a všetko zakončuje epickým finálnym útokom Final Smash s názvom Max Malicious Moonsault, ktorý je inšpirovaný jeho Z-Move z hier Pokémon.
 • Spirity:: Vo svete Super Smash Bros. Ultimate mnohé postavy z videohier strácajú svoju podobu a stávajú sa "duchmi", ktorí slúžia ako akési vylepšenia pre hlavného bojovníka hráča. K dispozícii bude obrovské množstvo duchov, od Chibi-Roba cez Dr. Wilyho, Tails až po Revolver Ocelota, a zoznam by mohol pokračovať ďalej a ďalej. Hráči si môžu vybrať primárnych a podporných duchov, ktorí ich bojovníkovi počas boja vylepšia alebo pridajú schopnosti, napríklad rýchlosť alebo silu. Miešanie a kombinovanie duchov pomôže hráčom získať výhodu nad niektorými protivníkmi, čo dodá väčšiu voľnosť v stratégii boja. Výber ducha je podobný výberu kúziel alebo doplnkov v RPG. Je to príležitosť pre hráčov, aby si naplno užili svoje herné postavy, viac než len ich výber.
 • Boj s duchmi: Hlavným spôsobom získavania duchov je víťazstvo v bojoch s duchmi. Po víťazstve musia hráči splniť úlohu v rulete, aby získali ducha.
 • Zvyšovanie úrovne duchov: Bojom s duchmi bok po boku môžu hráči zvyšovať úroveň svojich duchov, čím získajú extra silu a niekedy odomknú vylepšené formy. Čím vyššiu úroveň tréningom dosiahnete, tým silnejší a užitočnejší duchovia budú.
 • Kombinácie duchov: Keďže v hre Super Smash Bros. Ultimate má obrovské množstvo duchov, môžeš vytvoriť tisíce kombinácií. Hráčov prekvapia a potešia všetci duchovia, ktorí sa v hre skrývajú. Keďže hráči môžu nazbierať nespočetné množstvo duchov, hra im predloží odporúčania pre primárnych a podporných duchov, čím zjednoduší proces výberu.
 • DLC. Ultimate budú koncom februára 2020 pridaní noví bojovníci, arény a hudba ako platené DLC. Len za 157 libier ( 5,39 Sk) hráči získajú jednu sadu, ktorá obsahuje nového bojovníka (nie Echo Fighter), novú arénu a množstvo hudobných skladieb. Zakúpením Fighters Pass za 22,49 GBP získajú hráči prístup k piatim zatiaľ neoznámeným setom, ktoré predstavujú 5 bojovníkov, 5 arén a niekoľko hudobných skladieb, ktoré ešte neboli vydané. Hráči, ktorí si zakúpia Fighters Pass, získajú od 7. decembra aj herný outfit Rexa z hry Xenoblade Chronicles 2. Zakúpením digitálnej verzie hry s Fighters Passom na Nintendo eShope do nedele 9. decembra môžu členovia My Nintendo získať dvojnásobok bežného počtu zlatých bodov.
 • Bonus za skorý nákup: Piranha Plant sa objaví! Ikonický nepriateľ zo série Super Mario prichádza do hry Super Smash Bros. Ultimate ako odmena za skorý nákup. Získajte digitálnu verziu hry alebo zaregistrujte svoju hernú kartu pre konzolu Nintendo Switch do 31. januára 2019 a získajte prístup k tomuto novému bojovníkovi hneď po jeho vydaní približne vo februári 2019, a to bez ďalších nákladov. Fanúšikovia si môžu hru predobjednať a zabezpečiť si tak Piranha Plant už dnes.
 • Nové amiibo: Všetci noví bojovníci v hre Super Smash Bros. Ultimate - vrátane DLC! - dostanú svoje vlastné figúrky amiibo. Patria sem Ken, Incineroar a Piranha Plant, ako aj nedávno ohlásený Simon Belmont a King K. Rool. Ďalšie informácie o pripravovaných postavičkách sú na ceste a aktuálne plánované dátumy vydania sú nasledovné:
 • Inkling, Ridley a Wolf - 7. decembra 2018
 • Kráľ K. Rool, Ice Climbers a Piranha Plant - 15. februára 2019
 • Isabelle, Pichu, Ken, Young Link a Daisy - 2019

Super Smash Bros. Ultimate vychádza exkluzívne na Nintendo Switch 7. decembra. Viac informácií o hre nájdete na https://www.smashbros.com

* Na hranie v režime pre viacerých hráčov môže byť potrebné ďalšie príslušenstvo, ktoré sa predáva samostatne.

**Na hranie online je potrebné členstvo Nintendo Switch Online (predáva sa samostatne) a účet Nintendo. Nie je k dispozícii vo všetkých krajinách. Na hranie online je potrebné internetové pripojenie. Platia všetky podmienky.

 • Režim dobrodružstva: Svet svetla: dobrodružstvo pre jedného hráča ako režim dobrodružstva: Strong: Subspace Emissary z hry Super Smash Bros. Ultimate síce ešte ani neexistuje, ale niečo spôsobilo, že niekoľko postáv z tejto hry stratilo svoje telo a premenilo sa na duchov. Hoci dnešné video Nintendo Direct odhalilo niekoľko ukážok, Masahiro Sakurai, riaditeľ série Super Smash Bros. chce niektoré časti tohto nového dobrodružstva udržať v tajnosti, kým hra nevyjde...
 • Pomocné trofeje: V hre Super Smash Bros. Ultimate robia asistenčné trofeje presne to, čo naznačuje ich názov - pomáhajú hráčom v boji! Každá asistenčná trofej je inšpirovaná známou videohrou a umožňuje množstvo rozmanitých schopností, útočných aj obranných. Celkový počet asistenčných trofejí v hre je 59 a predstavujú postavy, ako je Guile zo série Street Fighter, Isaac z RPG hry Golden Sun, Fly Swatter z hry Mario Paint a Spring Man z hry ARMS.
 • Mii Fighters: Hráči si môžu pri hraní za Mii Fightera prispôsobiť oblečenie a hlasy. V hre sa nachádzajú ich vlastné postavy a ich vlastné hlasy. Ultimate, pribudlo aj niekoľko nových outfitov Mii Fighterov.
 • Lokálne a online hranie: Super Smash Bros. Ultimate umožňuje hráčom bojovať proti sebe s priateľmi a rodinnými príslušníkmi pomocou lokálnej* alebo online** hry. Režimy "For Fun" a "For Glory", ktoré existovali v hre Super Smash Bros. na Wii U a Super Smash Bros. na Nintendo 3DS, už nie je možný. Namiesto toho sa matchmaking riadi tromi faktormi: 1. Preferovanými pravidlami, ktoré hráčom umožňujú zvoliť si vlastné pravidlá pre svoj boj a spájajú ich s hráčmi s podobnými preferenciami. 2. Globálnym Smash Power, online systémom hodnotenia, ktorý proti sebe stavia hráčov s podobným skóre. 3. Faktor Proximity, ktorý spája hráčov, ktorí sú geograficky bližšie pri sebe.
 • Kooperácia pre 2 hráčov: Dvaja bojovníci sú lepší ako jeden! Pri hraní Super Smash Bros. Ultimate online sa môžu dvaja hráči spojiť na jednom systéme Nintendo Switch online a bojovať proti iným tímom s rovnakým usporiadaním.
 • Možnosti smartfónu: Vďaka aplikácii Nintendo Switch Online pre smartfóny môžu hráči v bojových arénach využívať hlasový chat. Vo vývoji je aj mobilná služba Smash World. Namiesto zamerania na štatistiky poskytne nová služba hráčom možnosť zverejňovať a sledovať videá a iný zábavný obsah. Viac informácií o tejto službe bude zverejnených v budúcnosti.
 • Elite Smash: Keď bude úroveň globálnej sily Smash dostatočne vysoká, hráč bude pozvaný do elitných bitiek v hre. Tieto VIP zápasy sú určené pre najlepších z najlepších a ponúkajú skutočnú konkurenciu.
 • Smash Tag: Každý, kto sa zúčastní online hry, bude potrebovať svoj vlastný jedinečný Smash Tag. Porazením spolubojovníka získajú hráči svoj vlastný Smash Tag, ktorý sa zobrazí na ich profile. Zbieranie Smash Tagov je skvelý spôsob, ako ukázať ostatným svoje úspechy v hre Super Smash Bros. Ultimate.
 • Krátke správy: Hráči si môžu vybrať z prednastavených správ, priradiť ich k tlačidlám a posielať ich ostatným hráčom pred bitkami a po nich. Hra ponúka širokú škálu rôznych prednastavených správ.
 • Režim diváka: Rovnako ako v predchádzajúcich hrách môžu hráči sledovať ostatných hráčov počas ich bitky v režime diváka. Analyzovanie hier ostatných môže byť užitočné pri učení sa nových stratégií a techník.
 • Matchmaking na pozadí: Hráči môžu hrať iné režimy a zároveň vyhľadávať online bitky. Počas čakania nebudú k dispozícii všetky režimy, ale je to skvelý spôsob, ako sa zabaviť medzi online bitkami.
 • Bojové arény: Hráči si môžu počas hrania online vytvoriť vlastné bojové arény, ktoré im umožnia bojovať s ostatnými hráčmi v prostredí, ktoré je im bližšie. V bojovej aréne sa môžete zapojiť do bitky, postaviť sa do fronty alebo ju sledovať.
 • Ďalšie novinky: V hre Super Smash Bros. Ultimate máš širokú škálu režimov a nastavení vrátane:
  • Nápoveda- Jednoduchý ovládací panel v režime nápovedy poskytuje rôzne návody a tipy pre hru.
  • Mob Smash - Tento režim umožňuje hráčom bojovať proti armáde bojovníkov v rôznych arénach. Hráči si počas hrania môžu vybrať aj hudobné skladby, ktoré sú spojené s arénou.
  • Replay - Hráči si môžu ukladať opakované záznamy svojich bitiek a dokonca z nich vytvárať videá, ktoré môžu zdieľať.
  • Tipy - Táto ponuka ponúka rýchle tipy a triky, ktoré sa hráčom zobrazia na obrazovke načítania. Po zobrazení môžu tipy zoradiť podľa kategórie alebo bojovníka.
  • Výzvy - Splnením rôznych výziev môžu hráči získať herné odmeny. V hre Super Smash Bros. Ultimate vyzerajú výzvy ako z komiksu.
  • Záznamy bitiek - Ponuka Záznamy sleduje históriu bitiek s možnosťou zobraziť oddelené údaje z online a offline hry.
  • Obchod - Hráči môžu za hernú menu nakupovať hudobné skladby, duchov a množstvo ďalších vecí.
  • Podpora jazykov - Super Smash Bros. Ultimate podporuje 11 rôznych jazykov. Dostupné hlasy a mená bojovníkov sa líšia v závislosti od zvoleného jazyka.
  • Vyváženie sily - Pri súbojoch s inými hráčmi na rovnakom systéme si hráči môžu upraviť silu svojich bojovníkov. Táto možnosť je užitočná, keď chcú hráči zabezpečiť spravodlivú hru.
  • Udalosti na vyskúšanie: Fanúšikovia si môžu na webovej stránke hry pozrieť informácie o udalostiach, na ktorých si hráči môžu vyskúšať všetkých 74 bojovníkov.


E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.