Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

20. 1. 2023, Nintendo, Switch, Tlačové správy
 

Fire Emblem Engage - najnovšia hra z dlhoročnej série strategických RPG - vychádza dnes na Nintendo Switch.

Každých 1000 rokov legendárni hrdinovia známi ako Emblem obdarujú neuveriteľnou mocou toho, kto nosí 12 prsteňov Emblem. Keď sa tento rituál blíži, Alear - prorokovaný božský drak - sa prebudí, aby prstene zozbieral a priniesol krajine mier. V tej istej chvíli však povstane Sombron - Padlý drak a odveký nepriateľ Božského draka - a usiluje sa získať tie isté prstene, ale s oveľa horšími úmyslami. Medzi Somronom a úplným zničením stojí len Alear a tí, ktorí zostali verní Božskému drakovi...

Hráči povedú armádu Fell Dragon do série ťahových bitiek, ktoré sa rozprestierajú na celom kontinente Elyos. Každá bitka je iná, vyžaduje si vlastnú taktiku a prístup, pričom je nevyhnutné poznať silné a slabé stránky jednotiek. Kľúčovým prvkom v bitkách bude tzv. zbraňový trojuholník - každá zbraň vyhráva nad druhou. Hrdinovia aj nepriatelia môžu využívať bojové umenia, ktoré im poskytnú výhodu nad protivníkmi s lukmi alebo nožmi.

Aby ste na bojisku zvíťazili, je dôležité starostlivo plánovať útoky a využívať pohyby, zbrane a špeciálne schopnosti jednotlivých hrdinov, ako aj okolitý terén. Môžete tiež zbierať prstene s emblémami a používať ich v boji v podobe legendárnych bojovníkov, ako sú Marth a Sigurd. Emblémy udeľujú jedinečné schopnosti a vlastnosti, a keď si s hrdinom vytvoríte dostatočne silné spojenie, začnete zdieľať aj jeho schopnosti.

Prispôsobte si herný zážitok vďaka rôznym nastaveniam obtiažnosti a herným režimom pre hráčov všetkých úrovní zručností. Čakajú na vás nastavenia obtiažnosti Normal, Hard a Maddening. Na druhej strane, ak hľadáte pokojnejší herný zážitok, príde vám vhod funkcia Automatické bitky, ktorá vyhrá všetky bitky za vás. V režime Casual sú padlí spojenci po bitke oživení, zatiaľ čo v režime Classic je ich osud navždy spečatený. Ak v bitke urobíte veľkú chybu, stačí použiť drakonický kryštál času, aby ste vrátili čas a dostali ďalšiu šancu (platí pre všetky režimy).

Fire Emblem Engage Expansion Pass* ponúkne štyri balíčky DLC, ktoré budú vydané v budúcnosti, a je možné si ho zakúpiť už teraz. Prvý z nich bude vydaný spolu s hrou a bude obsahovať ďalšie emblémy, nové vybavenie a mnoho ďalšieho.

*Fire Emblem Engage Expansion Pass sa predáva samostatne.E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.