Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

17. 5. 2023, Nintendo, Switch, Tlačové správy
 

Počas prvých troch dní od vydania v piatok 12. mája sa celosvetovo predalo viac ako 10 miliónov kópií hry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, čím sa stala najrýchlejšie predávaným titulom v sérii. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom sa tiež stala najrýchlejšie predávanou hrou pre Nintendo Switch v Európe a najrýchlejšie predávanou hrou Nintenda na akejkoľvek konzole v rámci Európy.

"Nintendo Switch si aj v siedmom roku svojej existencie udržiava svoju dynamiku a zažíva silné predaje, čoho dôkazom je aj súčasný rekordný predaj novinky," hovorí prezident Nintendo of Europe Stephan Bole. "Jsme vďační za podporu hry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom od fanúšikov a tešíme sa na ich dobrodružstvá a výtvory v Hyrule," pokračuje Bole.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom je priamym pokračovaním hry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. V tomto titule sa hráči vydávajú na prieskum povrchu Hyrule a Nebeských ostrovov, ktoré sa nad ním týčia. Objavte nové oblasti, nebezpečenstvá, výhľady a hádanky, ktoré si vyžadujú dômyselné riešenia. Využívajte Linkove nové schopnosti a bojujte spolu s ním proti zlovestným silám, ktoré ohrozujú celé kráľovstvo.

The Legend of Zelda je séria akčných dobrodružných hier, ktorá sa začala pred viac ako 35 rokmi (presne v roku 1987) hrou The Legend of Zelda pre Nintendo Entertainment System.* Hráči sa vydávajú na dobrodružstvá s hrdinom Linkom, bojujú s protivníkmi a objavujú tajomné záhady v rozľahlých svetoch. Od marca 2023 sa na celom svete predalo 130 miliónov hier tejto série.

*Európske vydanie. The Legend of Zelda bola prvýkrát vydaná v Japonsku na konzole Famicom o rok skôr.E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.