Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

21. 7. 2023, Nintendo, Switch, Tlačové správy
 

Dnes vychádza Pikmin 4 pre Nintendo Switch, ktorý prináša nové rozkvitnuté dobrodružstvá. Skupina vesmírnych cestovateľov uviazla na podivnej vzdialenej planéte a čaká na záchranu. Ako najnovší členovia záchranného zboru hráči zachytia signály SOS a vydajú sa na prieskum neznámeho sveta obývaného podivnými tvormi. Našťastie sú medzi nimi aj priateľské bytosti

Spolu s Pikminmi, oduševnenými pomocníkmi, ktorí sú síce malého vzrastu, ale v presile, budú hráči skúmať rozsiahle oblasti, hľadať poklady, bojovať s divokými zvieratami, riešiť hádanky a zachraňovať uviaznutých cestovateľov.

Zostávajte na vrchole svojich Pikminov, ovládajte ich a zvládnite veľké aj malé úlohy. Pikmini majú rôzne tvary, veľkosti a farby. Napríklad červení Pikmini sú odolní voči plameňom a môžu sa pochváliť silnými útokmi, novoobjavený ľadový Pikmin dokáže zmraziť nepriateľov aj vodné plochy a pozoruhodný svietiaci Pikmin, ktorému sa darí v tme, dokáže svojím svetlom omráčiť protivníkov.

Oatchi, rozkošné záchranárske šteniatko, sa tiež pridá k tomuto dobrodružstvu. Tento verný spoločník dokáže rozbíjať prekážky, prenášať ťažké predmety a na chrbte hráča nosiť celý rad Pikminov. Oatchi sa môže naučiť skákať, plávať, vrhnúť sa na nepriateľov a množstvo ďalších zručností.

Puzzle výzvy, podivné tvory a mocní bossovia čakajú na hráča nielen nad zemou, ale aj v jaskyniach roztrúsených po celej planéte. V týchto temných hlbinách plynie čas inak, takže hráči môžu zostupovať a skúmať jaskyne vlastným tempom.

Skúsení prieskumníci planéty túžiaci po náročnej výzve si môžu otestovať svoju odvahu v nočných výpravách plných nástrah a agresívnejších tvorov. Úlohou je ubrániť štruktúry obsahujúce horúcu šťavu, vzácnu látku, na ktorú sa nepriateľské tvory túžia vrhnúť. Tieto bitky Dandori Battle preveria organizačné schopnosti a efektivitu každého hráča, či už hrá sólo alebo proti inému hráčovi na rovnakej konzole. Úlohou je v časovom limite nazbierať viac predmetov ako súper, zvíťaziť a zachrániť preživšieho.

V obchode Nintendo eShop je k dispozícii aj bezplatná demoverzia hry Pikmin 4, ktorá hráčom umožní ponoriť sa do tohto kvetinového dobrodružstva. Všetok pokrok sa dá po vydaní preniesť do plnej hry a je to aj skvelý štartovací bod pre nováčikov, ktorí sa chcú o Pikminovi dozvedieť viac.E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.