Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

16. 11. 2023, Nintendo, Switch, Tlačové správy
 

Zbieraj skupinu nepravdepodobných hrdinov a vydaj sa na rozmarnú výpravu za opravou Star Road v hre Super Mario RPG, ktorá prichádza na Nintendo Switch zajtra, 17. novembra. Pôvodná hra vyšla len na Super NES, a to v Japonsku aj v Severnej Amerike, takže teraz vôbec po prvýkrát prichádza do Európy v prepracovanej podobe s novou grafikou. Ponúkne aj množstvo ďalších herných noviniek vrátane silných trojitých pohybov, ktoré môžu hráči využívať v súbojoch. Ďalšie informácie o hre vám ponúkame v traileri A Deep Dive Into Super Mario RPG.

Na začiatku hry Bowser vytiahne svoje staré triky a unesie princeznú Peach, takže ju Mario musí zachrániť. Tentoraz sa však - práve keď sa Mario stretne s Bowserom v jeho sídle - objaví ešte väčší zloduch: Exor Obrovský meč. Ten sa na všetkých zrúti, rozbije Hviezdnu cestu a spôsobí taký silný otras, že ostatní sa rozletia na všetky strany. Mario musí nielen nájsť princeznú Peach, ale aj získať nových spojencov a zistiť, čo má za lubom mocný Kováčsky gang, skôr než bude neskoro.

Počas tohto dobrodružstva hráči stretnú podobne zmýšľajúcich hrdinov, ktorí sa k vám nakoniec pridajú. Či už je to priateľský Mallow, tajomný Geno alebo dokonca samotný zlý Bowser, každý člen partie má vo svojom repertoári únikové "špeciály". Spoločne sa pustia do boja so služobníkmi kováčskeho gangu, ktorí sa snažia ovládnuť svet a ktorí na zem vypustili svoju kovovú hrozbu. Nebudete však stáť len proti nim, do boja sa k nim pridajú aj Goomby, Koopa Troopas a ďalší.

Hra ponúkne ťahové súboje, počas ktorých musíte správne načasovať stlačenia tlačidiel s takzvanými akčnými príkazmi, ktoré zvýšia spôsobené poškodenie alebo znížia prijaté poškodenie. Dokonalé načasovanie útokov spôsobí poškodenie všetkým nepriateľom naraz, zatiaľ čo obrana vám pomôže ubrániť sa pred akýmkoľvek poškodením. Každý úspešný akčný príkaz naplní časť akčného ukazovateľa. Keď ho úplne naplníte, môžete spustiť mimoriadne silný trojitý pohyb! Ten sa bude líšiť v závislosti od zloženia vašej skupiny, takže sa nebojte s ním experimentovať.

Počas bitiek sa vám budú hodiť aj rôzne predmety. Hráči ich môžu používať na obnovu kvetinových bodov (ktoré sú potrebné na používanie špeciálnych funkcií), liečenie ostatných členov tímu alebo uspávanie nepriateľov. Zbrane a brnenia vám poskytnú ešte väčšiu silu. Vybavte sa nimi, aby ste posilnili základné útoky alebo zvýšili svoje štatistiky. Novo pridaná obtiažnosť "Breezy" poteší menej skúsených hráčov - vďaka nej je hra prístupná všetkým a môžete na ňu kedykoľvek prepnúť.E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.