Webové stránky používají v rámci poskytování služeb cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

21. 2. 2020, Nintendo, Switch, Tlačové správy
 
Tom Nook má skutočne prirodzený talent pre svoje podnikanie. Aj preto sa hlavný hrdina série Animal Crossing vymanil zo svojho nabitého programu, aby nám osobne vo videu predstavil najnovší výsledok svojho snaženia - Nook Inc. Balík na útek z opusteného ostrova. Prezentácia podrobne opisuje Animal Crossing: New Horizons titul, ktorý bude možné hrať 20. marca exkluzívne na konzole Nintendo Switch. Uvádza všetko, čo musí potenciálny kupec balíka Deserted Island Getaway vedieť do uvedenia na trh. Predstaví nám nových susedov, ukáže život na ostrove, vysvetlí, ako správne postaviť nový dom, prispôsobiť krajinu, vydať sa na prieskum, vytvoriť nové predmety a mnoho ďalšieho.
 
Aby ste sa dozvedeli viac o dobrodružnom ostrove, pozrite si celé video:Animal Crossing: New Horizons - Deep Dive Into Deserted Island Life (Nintendo Switch).
 
Dole nájdete výber toho najlepšieho z prezentácie Toma Nooka:
 
Elementy, ktoré sa v seriáli objavujú po prvýkrát:
- Život na ostrove: Spoločnosť Nook Inc. vám odporúča odletieť na vzdialený opustený ostrov. Život na ostrove je celkom pohodový a pokojný, a keďže ide o opustený ostrov, každý si buduje svoj nový život od základov. Čas plynie rovnako prirodzene ako v našom skutočnom svete. Striedanie ročných období a striedanie dňa a noci sú preto plne podriadené reálnemu času.
 
- Do It Yourself: Použite nazbierané materiály roztrúsené po celom ostrove na výrobu rôznych predmetov od nástrojov až po nábytok. Na workshopoch pre domácich majstrov sa naučíte, ako si obohatiť život o nové recepty pre domácich majstrov. A ak úplne prepadnete svetu DIY, možno sa naučíte aj špeciálne zručnosti, napríklad ako zmeniť farbu nábytku DIY alebo ho vylepšiť vlastným dizajnom.
 
-NookPhone: Spoločnosť Nook Inc. sa postará o všetky vaše základné potreby a vybavenie vrátane vášho vlastného telefónu NookPhone. V telefóne nechýbajú základné aplikácie, ako napríklad fotoaparát alebo mapy. V budúcnosti sa však môžeme tešiť na pridávanie nových aplikácií. Pomocou fotoaparátu môžete fotografovať po celom ostrove s možnosťou použitia štýlových filtrov.
 
-Nook Miles: Tí, ktorí si radi odškrtávajú zoznamy úloh, ocenia program Nook Mileage. Postavte sa predpísaným výzvam alebo zážitkom čelom a získajte za ne míle. Použite ich na zaplatenie pobytu na ostrove alebo (po ich využití) na získanie skvelých herných odmien. Odmeny siahajú od tovaru Nook Inc. a hodnotných predmetov, ktoré obohatia váš život na ostrove, až po letenky na návštevu iných vzdialených ostrovov.
 
-Hra na párty: Nook Inc. Balíček Deserted Island Getaway umožňuje pobyt až ôsmim ľuďom na jednom ostrove.* V režime Party Play môžu obyvatelia privolať až troch ďalších hráčov, ktorí môžu ostrov preskúmať naraz. Ten, koho privolajú, sa automaticky stáva vodcom skupiny a ostatní sú jeho nasledovníkmi. Vedúceho skupiny však možno veľmi ľahko zmeniť, takže nie je problém sa striedať. Všetky predmety alebo živé tvory, na ktoré vaši nasledovníci narazia, nájdete v truhlici v budove rezidentných služieb.
 
- Krajina: To, že sa rieka dá preskočiť pomocou tyče a na vyvýšený terén sa dá vyliezť pomocou rebríka, neznamená, že krajinu netreba sprístupniť stavbou mostov a svahov. Keď budete mať dostatočné skúsenosti s úpravou krajiny, spoločnosť vám poskytne stavebné povolenie, s ktorým môžete budovať vlastné cesty, upravovať koryto rieky alebo stavať a búrať skaly.
 
- Výlety na zahraničné ostrovy: Tieto "záhadné výlety na zahraničné ostrovy" sú plne v kompetencii pilota lietadla, takže nikdy neviete, kde pristanete tentoraz. Keď však na týchto menších ostrovoch pristanete, neváhajte a nazbierajte čo najviac predmetov - materiálov pre domácich majstrov a živých tvorov - ktoré si môžete vziať späť na svoj ostrov.
 
- NookLink: Vďaka službe NookLink, ktorá je súčasťou aplikácie Nintendo Switch Online pre smartfóny, môžu hráči pomocou svojho telefónu skenovať QR kódy Custom Design z predchádzajúcich hier Animal Crossing: New Leaf a Animal Crossing: Happy Home Designer a preniesť ich do Animal Crossing: New Horizons. A ak ste pripojení na internet, môžete sa rozprávať s priateľmi, ktorí majú tiež Animal Crossing: New Horizons prepojenú s Aplikáciou Nintendo Switch Online písaním na klávesnici smartfónu alebo pomocou hlasového chatu. NookLink bude k dispozícii v marci.
 
Podrobný opis produktu balíka Getaway:
- Vyberte si svoj ostrov: Predtým, ako nastúpite do lietadla, musíte si vybrať ostrov, na ktorý sa chystáte, a to nie je ľahká úloha. Rozhodnutím, či chcete žiť na severnej alebo južnej pologuli, sa napríklad zamieša časový harmonogram ročných období a so zmenou ročných období sa menia aj aktivity na ostrove. Pre tých, ktorí žijú na severnej pologuli, bude začiatok jari v deň vydania hry 20. marca. Čoskoro začnú kvitnúť čerešňové púčiky.
 
- Úvodná inštruktáž: Po pristátí na ostrove si obyvatelia vypočujú užitočnú úvodnú inštruktáž od zamestnancov spoločnosti Nook Inc. Dostanú tiež stan, ktorý je zahrnutý v cene balíka. S ostatnými obyvateľmi môžete diskutovať o tom, kde si postavíte svoj nový domov. Pomôžte im vybrať aj tú správnu lokalitu.
 
- Služby pre obyvateľov: Zariadenie služieb pre obyvateľov je tu pre obyvateľov 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Ponúka služby, ako je predaj predmetov dennej potreby, výkup nepotrebných predmetov a poskytovanie užitočných rád.
 
- Stať sa vlastníkom nehnuteľnosti: Stan, ktorý vám spoločnosť Nook Inc. poskytne na začiatku, nemusí byť vôbec zlý, ale premýšľali ste o kúpe domu? Táto hra pri nastavovaní hypotéky neberie do úvahy dátum splatnosti a nezohľadňuje úroky ani ocenenie nehnuteľnosti, takže pôžičku splácate vlastným tempom. Dom vám ponúkne oveľa viac priestoru ako stan. Navyše má úložný priestor pre všetok nábytok a ďalšie "nevyhnutnosti", ktoré zaberajú miesto vo vašom inventári. Ako majiteľ nehnuteľnosti v sebe tiež prebudíte interiérového dizajnéra. Vymaľujte, položte novú podlahu a usporiadajte nábytok podľa svojich najlepších schopností. Môžete tiež upraviť vzhľad domu zvonku, rozšíriť dom o praktickú prístavbu a mnoho ďalšieho.
 
- Pripravte si domček podľa svojich predstáv: Animal Crossing: New Horizons ponúka viac možností prispôsobenia než kedykoľvek predtým. Môžete si navrhnúť vlastnú postavu vrátane farby pokožky, účesu a oblečenia. Rozmiestnenie budov a objektov na ostrove je tiež na vás, rovnako ako dizajn interiéru a exteriéru vášho domu.
 
- Letisko: Na začiatku hry, keď pristanete na ostrove, sa ocitnete na letisku, ktoré je odo dňa vášho prvého príchodu k dispozícii aj obyvateľom 24 hodín denne. Na letisku môžete pozvať obyvateľov iných ostrovov, aby prileteli na váš ostrov pomocou online alebo miestneho bezdrôtového pripojenia. Môžete tiež sami letieť a navštíviť iné ostrovy. Na jednom ostrove môže naraz hrať až 8 ľudí**, takže si určite vytvoríte skvelé spomienky so svojou obľúbenou skupinou priateľov.
 
- Rádio z ostrova: Každý deň si môžete vychutnať ranné rozhlasové vysielanie pána Nooka, generálneho riaditeľa spoločnosti Nook Inc. a vypočuť si najnovšie udalosti a odporúčania, ako čo najlepšie využiť svoj pobyt na ostrove.
 
Funkcie a vylepšenia pre ešte zábavnejší zážitok na ostrove:
- Noví obyvatelia: Spočiatku stretnete na ostrove po príchode len niekoľko zvierat. Keď však začnete vylepšovať, objavia sa ďalší a ďalší susedia, ktorí prišli na návštevu a rozhodli sa nasťahovať. Niektorých návštevníkov môžete dokonca pozvať, aby sa k vám sami nasťahovali.
 
- Bezplatné aktualizácie: Bezplatné aktualizácie sa objavia hneď po vydaní hry a budú priebežne pridávať aj prázdninový obsah počas celého roka. Prvú bezplatnú aktualizáciu môžeme očakávať v plánovaný deň vydania 20. marca. Nainštalujte si túto aktualizáciu a oslávte s nami Deň králikov, ktorý je špeciálnou udalosťou v apríli.
 
- Viac zariadení: Rozvoj vášho ostrova si vyžaduje budovanie nových zariadení. Máte k dispozícii mnoho možností: múzeum bohatého ekosystému vášho ostrova, obchod s hotovým nábytkom a tovarom, ktorý sa nedá vyrobiť, krajčírstvo ponúkajúce oblečenie a módne doplnky alebo kemp, v ktorom môžete tráviť čas s priateľmi.
 
- Turisti a podujatia: Váš ostrov nie je domovom len pre obyvateľov. Je to aj obľúbené turistické stredisko! Všetci dočasní návštevníci sú na ostrove vítaní a ponúka predmety, ktoré sa nedajú vyrobiť. Návštevníci sa môžu zúčastniť aj na zábavných podujatiach, ako je rybársky turnaj alebo entomologická súťaž Bug-Off. Tieto podujatia si môžete vychutnať počas celého roka. Bezplatné aktualizácie hry Animal Crossing: New Horizons prinášajú špeciálne udalosti, ktoré do hry prinášajú prázdninových návštevníkov.
 
-Podpora amiibo: Animal Crossing: New Horizons podporuje figúrky amiibo a karty amiibo z celej série Animal Crossing. Môžete tiež pozvať známe tváre na ostrov Photopia, kde môžete zoskupiť figúrky a vytvoriť nápadité fotenie.
 
- Animal Crossing Collaboration: Vreckový tábor: Ak vlastníte Animal Crossing: Vreckový tábor pre mobilné zariadenia aj Animal Crossing: New Horizons, v každej hre získate špeciálne predmety. Podrobnosti budú oznámené v budúcnosti na Animal Crossing Twitter účte.
 
-Dominancia Toma Nooka na Twitteri: A nezabudnite si pozrieť, ako náš expert na sociálne médiá Tom Nook po dnešnej videoprezentácii ovládne Isabelle Twitter účet. Spolu s hrou si hráči môžu zakúpiť príslušenstvo Animal Crossing: New Horizons Carrying Cases na Nintendo Switch alebo Nintendo Switch Lite. Limitovaná edícia konzoly Nintendo Switch s motívom Animal Crossing sa tiež dostane do obchodov 20. marca. Dizajn je inšpirovaný titulom Animal Crossing: New Horizons s pastelovo zelenými a pastelovo modrými ovládačmi Joy-Con, ktoré sú z druhej strany biele, farebnými remienkami a bielou dokovacou stanicou Nintendo Switch, ktorá je zdobená obrázkami Toma Nooka a jeho postavičiek Nooklingov Timmyho a Tommyho.
 
Dalšie informácie o hre Animal Crossing: New Horizons nájdete na https://www.nintendo.co.uk/animalcrossingnewhorizons.
 

*Na jednej konzole Nintendo Switch môže ostrov zdieľať až 8 používateľov a na jednej konzole môžu súčasne aktívne hrať až 4 obyvatelia tohto ostrova. Poznámka: Na jednej konzole Nintendo Switch môže existovať len jeden ostrov bez ohľadu na počet registrovaných používateľov alebo použitých kópií hry. Každý ostrov vyžaduje jednu konzolu Nintendo Switch a jednu kópiu hry.

Online hranie si vyžaduje internetové pripojenie a zaplatené členstvo Nintendo Switch Online. Na využívanie online služieb je potrebné mať účet Nintendo a akceptovať súvisiace podmienky. Platia všeobecné zásady ochrany osobných údajov. Niektoré online služby nie sú dostupné vo všetkých krajinách. Online hranie vyžaduje platené online členstvo.

**Režim pre viacerých hráčov môže vyžadovať ďalšie príslušenstvo, hry a/alebo konzoly - predávajú sa samostatne.

Animal Crossing: New Horizons nepodporuje službu Save Data Cloud, ktorá je dostupná pre členov Nintendo Switch Online. Členom Nintendo Switch Online však neskôr v tomto roku poskytneme možnosť obnoviť herné dáta Animal Crossing: New Horizons z dôvodu poruchy, straty alebo krádeže konzoly.

Animal Crossing: New Horizons v súčasnosti nepodporuje prenos uložených pozícií z jednej konzoly Nintendo Switch na druhú. Plánujeme však, že funkciu prenosu používateľov a uložených pozícií v hre Animal Crossing: New Horizons umožníme neskôr v tomto roku.E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.